До страйку долучаться бюджетники Франції

У Франції пройде серія національних страйків державних службовців - вчителів, урядовців, медпрацівників тощо.

У Франції в вівторок пройде серія національних страйків службовців державного сектора - вчителів, урядовців, медпрацівників, енергетиків, співробітників пошти, банків і аеропортів, повідомляють профспілки.

Ці категорії держслужбовців приєднаються до масштабного страйку транспортників, вимагаючи підвищення зарплат і протестуючи проти скорочення робочих місць. 

За прогнозами профспілок, в акції протесту візьмуть участь близько половини держслужбовців і 65% вчителів.

Гнів працівників державного сектору викликали соціальні реформи, розпочаті урядом після приходу до влади президента Николя Саркозі. Згідно з планами влади, в бюджеті на 2008 рік заплановано скорочення 22 тисяч 900 робочих місць державного сектору. Службовці вимагають підвищити купівельну спроможність і зарплату й розпочати переговори стосовно масових звільнень.

Французькі студенти протестують проти закону про університетську автономію, який надає вузам можливість самостійно знаходити фінансові кошти, знаходячи спонсорів серед приватних компаній. Студенти вважають, що пошук коштів університетами неминуче призведе до зловживань, а також до тиску на керівництво вузів з боку спонсорів, так що зараховувати до університетів будуть не за знання, а за гроші.

У вівторок студенти частково або повністю заблокують входи до своїх вузів, не даючи вчитися тим, хто бажає продовжувати ходити на заняття.

Крім того, у вівторок і середу не вийдуть газети через страйк працівників друкарської індустрії.

Організований профспілками тиждень соціальних хвилювань повинен стати "моментом істини" для президента Ніколя Саркозі й уряду Франції, які мають намір продовжувати курс на реформи, незважаючи на дедалі більше невдоволення держслужбовців, зауважують спостерігачі.

Ситуація ускладнюється масштабними страйками транспортників і залізничників проти скасування пільгових "пенсійних режимів", що з 13 листопада паралізують транспортну систему країни, занурюючи Францію в хаос.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: