До супермаркетів пускають по одному, а лікарі вже майже без сил. Як Італія запізно закрилася на карантин

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Інфікованих коронавірусом в Італії вже 24,7 тисячі, а померли - понад 1800.

Залишатися вдома і уникати будь-яких контактів - зараз в усіх італійських новинах розповідають лише один рецепт, яким країна подолає епідемію.

З дому люди виходять лише за продуктами. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

У супермаркеті - правила не менш суворі. Пускають лише по одному. Зайти вдвох не дозволять навіть подружжю. У невеличких продуктових крамничках - розмітка на підлозі, аби тримати якомога більшу відстань між покупцями. В аптеках - стоп-лінія як на кордоні, нікому не можна наближатися до фармацевтів.

Та справжня біда лиш одна - усі ці правила почали діяти лише зараз. Довгий час уся країна була певна, коронавірус - десь так далеко і їх омине. Карантин ввели лише за шість тижнів після того, як виявили перших заражених. Це були чоловік зі своєю дружиною - обидва китайці, госпіталізовані у Римі 28 січня.

Тепер всі розглядають у Мережі десятки фото лікарів і медсестер з ранами від масок - вони не знімають їх день і ніч. Засинають від втоми просто за робочими столами. У деяких шпиталях лікарів на пенсії благають повертатися. Рятувати пацієнтів просто не вистачає ні сил, ні рук. Італійські лікарі як ніхто розуміють ціну зневажливого ставлення до нинішньої пандемії. І всі закликають до миттєвої реакції. Про це волає навіть водій швидкої з епіцентру епідемії коронавірусу - з міста Пезаро, за один день тут 11 жертв.

"Я хотів би відправити повідомлення вам, українцям. Ми щойно привезли у лікарню пацієнта, інфікованого коронавірусом. Повинен вам сказати, що ми маємо колапс у лікарнях, ми вже майже без сил. Цей вірус починався поодинокими випадками, розповсюдився так блискавично, що зараз дуже складно надати допомогу іншим пацієнтам", - каже Даніеле Валенте.

Відео Епідемію не спинити: коронавірус в Європі поширюється в рази швидше, аніж у Китаї

У Західній Європі тим часом - услід за Італією - закривають на карантин свої країни Іспанія та Франція. На вулицю в Іспанії тепер можна виходити лише за нагальної потреби. Усі розважальні заклади - ресторани, кав'ярні, кінотеатри, клуби - в екстреному порядку закрила й Франція. Коронавірус в Європі поширюється в рази швидше, аніж у Китаї. Більше про коронавірус

Епідемію не спинити: коронавірус в Європі поширюється в рази швидше, аніж у Китаї

На війну із вірусом - інакше це вже ніхто не називає - влада виділяє 25 млрд євро. Італійські зірки закликають усіх мешканців країни залишатися вдома. Великі мережі супермаркетів роблять безкоштовну доставку людям, яким за 65.

За недотримання карантину в Італії оштрафовано понад дві тисячі людей. Серед них, наприклад, чоловік, який вийшов з дому купити синові плей-стейшн, бо дитині нудно. Також була оштрафована група чоловіків, які грали у футбол.

Сісти на три місяці може один бізнесмен з Калабрії, він залишив відкритим інтернет-кафе. А от на Сицилії 12 років в'язниці загрожує чоловіку, який, знаючи що він інфікований, замість найсуворішої ізоляції пішов до магазину.

Італійцям було дуже складно відмовитися від дружніх обіймів, привітальних поцілунків після слова "Чао!". І навчитися тримати дистанцію один від одного в один метр. Але ж зараз девіз у війні з коронавірусом - залишимось на відстані сьогодні, щоб обійматися завтра.

Інфікованих коронавірусом в Італії вже понад 24700. Кількість померлих від COVID-19 сягнула 1809 осіб в країні, яка найбільше з європейських країн страждає від хвороби.

Плейлист 113 відео Спалах коронавірусу в Європі

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії.

Спалах коронавірусу в Європі

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 541 відео Коронавірус в Україні

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараженння на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Коронавірус в Україні

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції