"До волевиявлення народу треба ставитися з повагою": Пєсков прокоментував референдум у Туреччині

За попередніми даними підрахунку голосів, більшість турків виступили за розширення повноважень Ердогана.

Прес-секретар президента Дмитро Пєсков закликав з повагою ставитися до результатів референдуму в Туреччині щодо конституційних змін, які розширюють повноваження президента.

Про це повідомляє ТАСС.

"Референдум, що минув, — це абсолютно суверенна справа Турецької Республіки. Ми вважаємо, що всі повинні з повагою ставитися до волевиявлення турецького народу. Напевно, до цього і зводиться наш коментар".

Нагадаємо, 16 квітня в Туреччині відбувся референдум щодо внесення змін до Конституції, які значно розширюють повноваження президента країни. За останніми даними, опрацьовано 99,97% бюлетенів, 51,18% голосів було віддано "за" внесення змін, натомість 48,82% — "проти".

Голова Центральної виборчої комісії Туреччини Сади Гювен підтвердив, що більшість тих, хто проголосував на референдумі, висловилися за зміну конституції.

У відповідь на це у чотирьох районах Стамбула незгодні із результатами референдуму вийшли на вулиці з каструлями і сковорідками, висловлюючи свій протест. У той же час найбільша турецька опозиційна Республіканська народна партія буде вимагати перерахунку понад 60% голосів. Заступник голови партії Ердал Аксунгер заявив про масові фальсифікації під час референдуму.

У понеділок, 17 квітня, очільник ЦВК Туреччини Сади Гювен заявив, що бюлетені, навколо яких точилися суперечки, є "законними". Бюлент Тезкан, заступник очільника опозиційної НРП Туреччини 17 квітня закликав скасувати результати референдуму. За його словами, люди з багатьох регіонів повідомили, що не могли проголосувати, усамітнившись, а також про те, що багато бюлетенів рахували потайки.

Каструлі і сковорідки: у Туреччині протестують проти результатів референдуму

Залиште свій коментар