До Японії наближається потужний тайфун, роботи на АЕС "Фукусіма" зупинені

На південь Японського архіпелагу насувається сильний тайфун. Фахівці не виключають, що дощові потоки можуть залити частину найбільш пошкоджених реакторів АЕС "Фукусіма-1".

До Японії наближається потужний тайфун. У зв'язку з цим призупинені відновлювальні роботи на аварійній АЕС "Фукусіма-1", яка постраждала внаслідок землетрусу і цунамі 11 березня.

За даними синоптиків, на початку наступного тижня під ударами стихії можуть опинитися західні та східні регіони Японії, зокрема прибережні ділянки префектури Фукусіма, де розташована АЕС.

Компанія-оператор станції Tokyo Electric Power вирішила на період негоди зупинити відкачку радіоактивної води до плавучого резервуару "Мегафлоут", який зараз пришвартований у вантажному порту поруч із "Фукусіма-1".

Фахівці вже від'єднали шланги, якими рідина подавалася з підвалів приміщень п'ятого та шостого реакторів до трюмів плавзасобу.

Також прибрано шланги для подачі морської води в систему охолодження шостого реактора.

Поблизу першого реактора, де раніше була розпочата підготовка до зведення захисного купола, тимчасово зупинені підйомні крани.

Проводиться додатковий ремонт дахів і закладення тріщин у фундаменті турбінного залу третього реактора.

Проте в ТЕРСО не виключають, що дощові потоки все ж можуть залити частину найбільш пошкоджених від вибухів водню енергоблоків, що призведе до збільшення кількості радіоактивної води в їхніх підвалах.

За оцінкою національного метеорологічного управління, тайфун, який насувається на південь Японського архіпелагу, є "дуже сильним, швидкість вітру в його епіцентрі досягає 50 метрів на секунду".

Нагадаємо, аварія на "Фукусімі" стала найбільшою аварією на АЕС з часів катастрофи в Чорнобилі.

Після руйнівного землетрусу і цунамі в Японії 11 березня вийшли з ладу системи охолодження реакторів, що призвело до розплавлення ядерного палива і витоку радіації. Мешканці районів у радіусі 20-30 кілометрів були евакуйовані. Загалом змушені були залишити свої будинки близько 80 тисяч людей.

Читайте також:

Перший етап ліквідації аварії на "Фукусімі" виконано

Біля "Фукусіми" рівень радіації перевищує норму у 1000 разів

Японія створить власний колайдер для розкриття таємниці зародження Всесвіту

В Японії кількість жертв землетрусу сягнула 15,5 тисячі людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: