Сирійський президент отримував поради з Ірану, надсилав дружині пісню "God gave me you" та замовляв роман про "Гаррі Поттера".
Британська газета The Guardian отримала доступ до більш ніж 3000 електронних листів з приватних поштових скриньок президента Сирії Башара Асада та його дружини Асми.
Листи виданню передали сирійські опозиціонери з Вищої революційної ради. Причому журналісти змогли підтвердити справжність більшої частини документів, зв'язавшись з десятком кореспондентів Асада, чиї контакти опинилися в електронному листуванні.
Газета вважає примітною особливістю листування перших осіб держави те, що вона свідчить: президент і його дружина вирішили ізолювати себе від кризи в країні і насолоджуватися розкішним способом життя.
Асма Ассад витратила тисячі доларів на закупівлю через Інтернет красивих предметів (на кшталт люстри з Парижа і набору для фондю), в той час як її чоловік обмінюється з нею посиланнями на розважальний контент і музику.
Асад виявився справжнім меломаном. До речі, музику він скачував за допомогою сервісу Apple iTunes.
Одна з примітних покупок Асада в iTunes - хіт від американського дуету LMFAO "Sexy and I know it". А 5 лютого він придбав і відправив своїй дружині композицію американського кантрі-співака Блейка Шелтона "God gave me you" ("Тебе мені дарував Господь").
Ну а в розпал бойових дій, зазначає The Guardian, оточення президента шукало способи придбати копію диска з фільмом "Гаррі Поттер і дари смерті".
Електронне листування показало й інші цікаві моменти. З листів випливає, що Башар Асад за час заворушень у Сирії з початку минулого року створив цілу мережу агентів, які рапортували перед ним про те, що відбувається в різних частинах країни.
Довіреними помічниками Асад керував через електронну пошту, тобто в обхід свого клану і служби безпеки Сирії.
Серед листів виявилася і записка консультанта Башара Асада зі зв'язків зі ЗМІ. Ця людина доповіла президенту Сирії про консультації з керівництвом Ірану і поради, які Тегеран дав Дамаску з питань придушення повстання, посилення підтримки союзників і дезінформації сирійського народу і світової громадськості.
Втім, не варто виключати, що оприлюднені листи можуть бути й дезінформацією: як відомо, низка країн Заходу зараз активно шукає приводи для вторгнення в Сирію задля повалення режиму Асада і надання допомоги опозиціонерам (як це відбулося в 2011 році в Лівії).