Добродійний фонд США фінансував терористів

Колишні керівники раніше однієї з найбільших мусульманських добродійних організацій в США визнані винними у фінансуванні палестинських бойовиків.

Ухвала суду була винесена на повторних слуханнях справи проти фонду "Свята Земля" (Holy Land Foundation for Relief and Development). Присяжні визнали організацію та її колишніх лідерів винними у фінансуванні угрупування ХАМАС, яке в США визнане терористичним.

Це найгучніша справа про спонсорування бойовиків з часу вересневих атак на США в 2001 році. Двоє колишніх керівників добродійної організації засуджені за 69 пунктами звинувачення, в тому числі і відмивання грошей та податкове шахрайство, ще троє визнані винними в змові для надання підтримки терористичної організації.

Всі вони заперечують свою провину. Адвокат обвинувачених Ненсі Холлендер заявила, що "Свята Земля" працювала в рамках закону, надаючи тільки необхідну допомогу палестинцям, які живуть в тяжких умовах ізраїльської окупації.

Свята Земля
AFP
Дату приведення вироку у виконання поки що не повідомили.

Угрупування ХАМАС в 1995 році було визнане в США терористичною, пожертвування на її адресу вважаються протизаконними. Слідство вважає, що палестинських бойовиків контролювали декілька добродійних організацій, якими в період з 1995 по 2001 рік було перераховано понад 12 млрд. доларів.

У звинуваченні йдеться, що "Свята земля" надавала фінансову допомогу сиротам і сім'ям на Західному березі Йордану і в секторі Газу, чиї родичі загинули або перебували у тюрмі.

У 2001 році, після нападів на Нью-Йорк і Вашингтон, добродійний фонд "Свята земля" з штаб-квартирою в Техасі був закритий, а його активи заморожені. У фонді заявляють, що надавали допомогу мусульманським сім'ям легально. Прихильники добродійної організації звинуватили американський уряд в політичному переслідуванні фонду в рамках так званої "війни з терором", оголошеної президентом Джорджем Бушем.

Попередній процес проти "Святої землі" минулого року зайшов в безвихідь - присяжні не змогли прийти до єдиного рішення, і справа була відправлена на перегляд.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: