Дочка друга Путіна подалася на вступ до "Відкритої Росії", яку раніше очолював олігарх Ходорковський

Раніше вона втекла з Росії.

Дочка ректора Гірничого університету, де Володимир Путін захищав свою дисертацію, Ольга Литвиненко подала заяву на вступ до опозиційного в РФ руху "Відкрита Росія" Михайла Ходорковського.

Про це вона повідомила каналу "Дождь".

Литвиненко розповіла, що недавно у неї відбулися переговори з Ходорковським.

"Мене надихнула харизма Ходорковського і його впевненість у тому, що Росію можна і потрібно врятувати від диктатури та шляхи до залізної завіси, за яким наша країна йде сьогодні. Так, я твердо вирішила знову зайнятися політикою і вступити до "Відкритої Росії", – сказала Литвиненко.

Вона зазначила, що повинна зробити все необхідне, "щоб Росія встала на шлях демократичного розвитку, щоб суди стали по-справжньому незалежними, щоб правоохоронна система перестала бути каральною машиною проти тих, хто мислить інакше".

У "Відкритій Росії" Литвиненко планує працювати над об'єднанням російських громадян, що живуть в Європі з метою координації дій та прояви громадянської позиції. Вона також висловила готовність займатися і іншими соціально-значимими заходами і проектами, які сприяли б розвитку демократії в Росії.

Керівник проекту "Відкриті вибори" Тимур Валєєв підтвердив каналу "Дождь", що заява Литвиненко надійшла до "Відкритої Росії", але вона ще не прийнята. За його словами, заява може бути розглянута на найближчому засіданні федеральної ради руху 20 липня або через три тижні.

Ректор Санкт-Петербурзького гірничого університету Володимир Литвиненко двічі очолював передвиборний штаб Путіна. 2017 року він зайняв 122 місце в рейтингу 200 найбагатших бізнесменів Росії за версією Forbes.

Його дочка Ольга Литвиненко від 2007 року була депутатом законодавчих зборів Санкт-Петербурга від партії "Справедлива Росія". 2011 року вона виїхала з країни, після чого її батько звернувся до Слідчого комітету із заявою про викрадення Ольги.

Кілька років Ольга Литвиненко намагається повернути свою дочку Марію-Естер. Її виховує Володимир Литвиненко, який, за словами Ольги, не дає бачитися з нею. На всіх її шістьох помічників, які підтримували її в боротьбі за дочку, були порушені кримінальні справи.

Нагадаємо, цьогоріч у квітні Михайло Ходорковський залишив пост глави руху "Відкрита Росія". Наразі рух очолює Олександр Соловйов.

Залиште свій коментар