За даними джерел, слідство відпрацьовує версію, що отрутою були просякнуті предмети одягу.
Упаковка з нервово-паралітичною речовиною, якою, за версією слідства, був отруєний колишній співробітник ГРУ Сергій Скрипаль, перебувала в багажі його доньки Юлії, з яким вона прибула до Солсбері з Москви, повідомила газета The Telegraph з посиланням на власні джерела в спецслужбах.
За даними джерел, слідство відпрацьовує версію, що отрутою були просякнуті предмети одягу, щось з косметики або привезені Юлією подарунки, які мали розпакувати в будинку Сергія Скрипаля.
Одне з джерел сказало, що вбивцям було не важко потрапити в квартиру Юлії в Москві і підкинути отруту в її багаж. Вона прибула до Великобританії в суботу 3 березня рейсом з Москви.
Нагадаємо, 14 березня прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей оголосила про висилку з країни 23 дипломатів РФ і про скасування візиту глави російського МЗС Сергія Лаврова у країну. Також Британія скликала термінове засідання ради безпеки ООН для обговорення питання про отруєння Скрипаля.
Раніше 12 березня Мей, виступаючи в парламенті, заявила, що за замахом на колишнього агента Сергія Скрипаля "з великою часткою ймовірності" стоїть Росія. Вона в ультимативній формі зажадала від Москви до кінця 13 березня пояснень у зв'язку з інцидентом.
Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров заявив, що Росія не причетна до отруєння Сергія Скрипаля і готова співпрацювати зі слідством. "Росія не винна, Росія готова співпрацювати згідно з Конвенцією про заборону хімічної зброї, якщо Сполучене Королівство зійде до того, щоб виконати свої міжнародно-правові зобов'язання згідно того ж документу", - додав російський міністр.
5 березня BBC повідомила, що у Великобританії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль потрапив у лікарню після серйозного отруєння невідомою речовиною. Видання The Telegraph дізналося, що Скрипаль раніше звертався в поліцію із заявою про те, що побоюється за своє життя. Дружина колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка сказала виданню, що ситуація зі Скрипалем "дуже схожа на те, що сталося з її чоловіком". Як відомо, він помер у 2006 році в результаті отруєння полонієм.
Сергій Скрипаль до 1999 року служив у Головному розвідувальному управлінні РФ, після чого вийшов на пенсію у званні полковника. У 2004-му його затримали за підозрою в шпигунстві на користь Великобританії і через два роки засудили до 13 років позбавлення волі. Скрипаль був визнаний винним у тому, що з 1995-го передавав Секретної розвідувальної служби Великобританії дані про співробітників російської розвідки, які працювали під прикриттям в Європі.
У 2010 році Скрипаль та ще троє засуджених у Росії були помилувані, після чого їх обміняли на десятьох агентів російської розвідки, розкритих у США. Після обміну Скрипаль став жити у Великобританії.
Глава МЗС Борис Джонсон заявив, що Великобританія проявить жорстку реакцію, якщо причетність Росії до отруєння колишнього шпигуна Сергія Скрипаля буде доведена.
Тим часом президент Росії Володимир Путін прокоментував отруєння екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля у Великобританії. За його словами, британці повинні самі розібратися з цим інцидентом, перш ніж обговорювати це питання з РФ.