"Дочка" ЮКОСа збирається відсудити у Росії 100 млрд доларів

Близько 55 тисяч американських міноритарних акціонерів ЮКОСа подали позов проти Росії до Стразбурзького суду.

Американська "дочка" російської нафтової компанії ЮКОС - Yukos International - розраховує через Стразбурзький суд стягнути з уряду Росії 100 млрд доларів.

Ця сума буде компенсацією для близько 55 тисяч американських міноритарних акціонерів ЮКОСа, які зазнали збитків через банкрутство компанії.

"Ми розраховуємо стягнути з уряду Росії понад 100 мільярдів доларів, якщо виграємо процес в Страсбурзі", - повідомив колишній фінансовий директор компанії Брюс Мізамор.

Він додав, що це буде безпрецедентний позов – найбільший (за сумою компенсації) за всю 60-річну історію Європейського суду з прав людини.

За словами Мізамора, кримінальне переслідування Михайла Ходорковського і топ-менеджерів ЮКОСа, а також повернення нафтогазового гіганта під контроль держави було абсолютно безпідставним.

Такої ж думки дотримується і колишній адвокат ЮКОСа Павло Івлев.

"Мене і десяток менеджерів ЮКОСа звинуватили в розкраданні і відмиванні всієї нафти, яку компанія видобувала протягом декількох років", - зазначив Івлев.

За його словами, в результаті цих абсурдних звинувачень і штучно викликаного банкрутства компанії тільки американські акціонери втратили понад 6 млрд доларів.

Розгляд скарги в Страсбурзькому суді відбудеться 19 листопада.

Міністр юстиції РФ Олександр Коновалов раніше заявив, що російська сторона розглядає даний процес як рядовий і має намір звернути увагу суду на процесуальні порушення, допущені, на її думку, при подачі скарги.

"Справа ЮКОСа" тягнеться з середини 2003 року. Банкрутству компанії передував арешт її керівників Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва.

Зараз Московський суд розглядає нові звинувачення проти Ходорковського і Лебедєва, раніше засуджених за ухилення від податків до восьми років позбавлення волі кожен.

Деякі правозахисники в Росії і на Заході називають переслідування Ходорковського політично мотивованим. Сам Ходорковський на початку вересня заявив: "Мене спробують протримати у в'язниці доти, поки я не помру".

Рішення про банкрутство ЮКОСа і розпродажу його майна було ухвалене 25 серпня 2006 року. Майже всі активи компанії (за винятком 20% пакету "Газпром нефти", які придбала італійська Eni, яка потім перепродала його "Газпрому") дісталися структурам "Роснефти". Офіційно ЮКОС припинив своє існування в листопаді 2007 року.

Читайте також:

Ходорковський пророкує собі довічне ув'язнення

Суд в Москві заслуховує 250 свідків звинувачення у справі "ЮКОСа"

Ходорковський: табірні інтриги схожі на кремлівські

Касьянов розповів, за що Путін покарав Ходорковського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: