Дочка засновника Пакистану судиться з Індією

Дочка засновника Пакистану Діна Вадіа претендує на сімейний особняк в індійському мегаполісі Мумбаї, який займає МЗС Індії.

Дочка засновника Пакистану судитиметься з Індією
У будівлі з виглядом на Аравійське море ідеолог створення ісламської держави Пакистан провів кращі роки свого життя. (Фото: photoatlas.com)
Дочка засновника Пакистану Діна Вадіа претендує на сімейний особняк в індійському мегаполісі Мумбаї, який зараз займає МЗС Індії, повідомили в міському Вищому суді, куди поступила заява Вадіа.

У цій будівлі з виглядом на Аравійське море ідеолог створення ісламської держави Пакистан, яке тричі воювало з Індією, Мохаммед Алі Джінна провів разом з сім'єю кращі роки свого життя. Діна Вадіа жила тут до свого заміжжя. Довгі роки будинок був покинутий, але недавно МЗС Індії узяло особняк для своїх потреб.

Вадіа претендує на отримання будівлі, оскільки Джінна, який помер 11 вересня 1948 рік на 72 року життя, не залишив заповіту. Згідно із законом Діна Вадіа є єдиною спадкоємицею національного героя Пакистану. Суд прийняв документи до розгляду і винесе вердикт на підставі наданих документів.

У березні 1940 Джінна керував засіданнями Мусульманської ліги в Лахоре, де було висунуто вимогу про розділ Індії та створення держави Пакистан, в якому мусульмани складуть основну частину населення.

Він виступав за розділ Індії під час обговорення проектів майбутньої конституції в 1942 році і 1945-1946 роках. Коли 14 серпня 1947 був утворений Пакистан, Джінна отримав пост його генерал-губернатора, перші засновницькі збори офіційно привласнили йому титул Кід-і-Азам ("Великий вождь").

Відносини Індії і Пакистану продовжують залишатися напруженими і в даний час. Країни, які в серпні відзначають 60-річчя незалежності, звинувачують одна одну в підривній діяльності. Проте останнім часом Делі та Ісламабад ведуть діалог, направлений на нормалізацію двосторонніх відносин.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: