Додон хоче змінити форму правління Молдови та погрожує кримінальною справою Конституційному суду

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Додон зазначив, що буде домагатися цього рішення, щоб припинити зловживання з боку уряду і парламентської більшості,

Президент Молдови Ігор Додон опублікував звернення до громадян, в якому заявив про початок рішучих дій для провокування дострокових виборів до парламенту і переходу до президентської форми правління.

Додон зазначив, що буде домагатися цього, щоб припинити зловживання з боку уряду і парламентської більшості. Він також закликав громадян підтримати його ініціативи, йдеться у зверненні, опублікованому на сайті президента Молдови.

"Для Молдови не існує іншого рішення, крім дострокових парламентських виборів і якнайшвидшого переходу до президентської форми правління. Заявляємо про початок дій на рівні всієї держави з метою підтримки президентської форми правління", - йдеться у повідомленні.

Президент Молдови при цьому назвав історичною перемогою громадян перехід до всенародних виборів президента 2016 року. "Однак 2016 року була здобута перемога тільки в одній битві, але не в боротьбі для досягнення головної мети - здобуття країною обраного народом президента з достатніми повноваженнями для вирішення більшості проблем держави. 2017 року ми стали свідками численних атак проти президента РМ - починаючи з перепідпорядкуванням низки відомств, продовжуючи постійними спробами обмеження в правах, і закінчуючи вчорашньою дією: припинення повноважень глави держави з метою призначення міністра оборони ", - заявив Додон.

На його думку, влада використовувала Конституційний суд, щоб зробити ще один крок до повної узурпації влади в країні. "Як вже було заявлено мною вчора, всі сумнівні рішення цього Конституційного суду будуть переглянуті після парламентських виборів", - заявив Додон.

ВідеоМолдова вислала 5 російських дипломатів з країни

За словами Додона, в складних умовах вдалося домогтися політичних успіхів, які позитивно позначаться на громадянах, як і було обіцяно в ході президентської передвиборної кампанії.

Він висловив жаль, що інші його ініціативи були заблоковані, перерахувавши форми блокади ініціатив президента і "соціалістичної опозиції".

"Для Молдови не існує іншого рішення, крім дострокових парламентських виборів, і якнайшвидшого переходу до президентської форми правління. Заявляємо про початок дій на рівні всієї держави з метою підтримки президентської форми правління. Я закликаю вас усвідомити важливість моменту, через який ми проходимо, і прийняти найправильніше рішення ", - йдеться в зверненні Додона.

Нагадаємо, парламент Республіки Молдова висунув вимогу до Російської Федерації вивести війська з території Придністров'я

Залиште свій коментар

Вибір редакції