Додон хоче змінити форму правління Молдови та погрожує кримінальною справою Конституційному суду

Додон зазначив, що буде домагатися цього рішення, щоб припинити зловживання з боку уряду і парламентської більшості,

Президент Молдови Ігор Додон опублікував звернення до громадян, в якому заявив про початок рішучих дій для провокування дострокових виборів до парламенту і переходу до президентської форми правління.

Додон зазначив, що буде домагатися цього, щоб припинити зловживання з боку уряду і парламентської більшості. Він також закликав громадян підтримати його ініціативи, йдеться у зверненні, опублікованому на сайті президента Молдови.

"Для Молдови не існує іншого рішення, крім дострокових парламентських виборів і якнайшвидшого переходу до президентської форми правління. Заявляємо про початок дій на рівні всієї держави з метою підтримки президентської форми правління", - йдеться у повідомленні.

Президент Молдови при цьому назвав історичною перемогою громадян перехід до всенародних виборів президента 2016 року. "Однак 2016 року була здобута перемога тільки в одній битві, але не в боротьбі для досягнення головної мети - здобуття країною обраного народом президента з достатніми повноваженнями для вирішення більшості проблем держави. 2017 року ми стали свідками численних атак проти президента РМ - починаючи з перепідпорядкуванням низки відомств, продовжуючи постійними спробами обмеження в правах, і закінчуючи вчорашньою дією: припинення повноважень глави держави з метою призначення міністра оборони ", - заявив Додон.

На його думку, влада використовувала Конституційний суд, щоб зробити ще один крок до повної узурпації влади в країні. "Як вже було заявлено мною вчора, всі сумнівні рішення цього Конституційного суду будуть переглянуті після парламентських виборів", - заявив Додон.

ВідеоМолдова вислала 5 російських дипломатів з країни

За словами Додона, в складних умовах вдалося домогтися політичних успіхів, які позитивно позначаться на громадянах, як і було обіцяно в ході президентської передвиборної кампанії.

Він висловив жаль, що інші його ініціативи були заблоковані, перерахувавши форми блокади ініціатив президента і "соціалістичної опозиції".

"Для Молдови не існує іншого рішення, крім дострокових парламентських виборів, і якнайшвидшого переходу до президентської форми правління. Заявляємо про початок дій на рівні всієї держави з метою підтримки президентської форми правління. Я закликаю вас усвідомити важливість моменту, через який ми проходимо, і прийняти найправильніше рішення ", - йдеться в зверненні Додона.

Нагадаємо, парламент Республіки Молдова висунув вимогу до Російської Федерації вивести війська з території Придністров'я

Залиште свій коментар