Доходи російських політиків за 5 років обігнали інфляцію

Мєдвєдєв зайняв в рейтингу дев'яте місце: за п'ять років його доходи збільшилися на 162%, а Володимира Путіна в рейтингу немає.

Зростання доходів президента, прем'єр-міністра, міністрів і радників президента в Росії за останні п'ять років обігнали і інфляцію, і темпи збільшення доходів населення.

До такого висновку дійшло видання "Ведомости", проаналізувавши звіти чиновників щодо зарплатні.

Найбільш вражаючим зростання доходів виявився у радника президента Леоніда Реймана: якщо в 2004 році він отримав 9,3 мільйона рублів, то в 2009-му - оразу 93 мільйони. Для порівняння, інфляція в останні роки становила близько 10% на рік. Рекордний дохід Рейман отримав у 2006 році - 112 мільйонів рублів.

На другому місці в рейтингу "Ведомостей" виявився міністр фінансів Олексій Кудрін - його доходи за п'ять років зросли на 609% з 1,3 до 9,2 мільйона рублів. Трійку замикає віце-прем'єр РФ Сергій Іванов: його доходи зросли на 407% з 0,8 до 3,8 мільйона.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв зайняв в рейтингу дев'яте місце: за п'ять років його доходи збільшилися на 162%.

Прем'єр-міністра Володимира Путіна в рейтингу немає: дані його звітної відомості за 2004 рік недоступні. У рейтингу "Ведомостей" зазначено лише, що за три роки доходи Путіна збільшилися на 93%, а за останній рік - зменшилися на 18%.

"Ведомости" зазначають, що за п'ять років доходи населення в Росії зросли в 3,6 рази, а урядових чиновників - в 4,5 рази.

З рейтингу видно, що деякі російські чиновники регулярно здійснюють операції з нерухомістю. Так, у Реймана у 2005 році було понад півтори тисячі квадратних метрів нерухомості, а в 2009-му - тільки 484 "квадрата".

У Мєдвєдєва, навпаки, ситуація з житлом стабільна - йому як належало, так і належить 184 квадратних метри. В Олексія Кудріна нерухомості немає взагалі.

"Ведомости" пояснюють, що за основу рейтингу був взятий саме 2004 рік, так як саме тоді російські міністри добровільно погодилися опублікувати дані по доходах.

Єдиним міністром, який відмовився це робити, був міністр внутрішніх справ Рашид Нургалієв. У 2007 році відомості про доходи не опублікував жоден чиновник з числа міністрів. Газета пояснює це початком виборчої кампанії.

Читайте також:

70% росіян не вірять, що Мєдвєдєв і Путін живуть "на копійки"

Сім'я Лужкова очолила рейтинг багатіїв російської влади

Названий найбільш високооплачуваний лідер Європи

Депутати Держдуми задекларували три Maybach, літак і шматок залізничного полотна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: