Доктор філософії, служба у лавах вермахта та канцлер. Біографія Гельмунта Коля

Перед урядом Коля постали проблеми масового безробіття в Східній Німеччині та відродження діяльності ультраправих і неонацистських угруповань.

У Німеччині помер колишній канцлер ФРН Гельмут Коль. За даними журналістів, відомий урядовець пішов з життя у власному будинку в Людвігсгафені у віці 87 років.

ТСН.ua зібрав найцікавіші факти із життя політика.

Життєпис

Народився 3 квітня 1930 у католицькій сім'ї. Син митного чиновника. В кінці Другої світової війни був покликаний в ряди вермахту, але участі в бойових діях не брав. В 1950 почав вивчати право у Франкфурті-на-Майні. В 1951 перевівся в Гайдельберґському університеті, де й закінчив навчання в 1956 році. В 1958 здобув ступінь доктора філософії в Гайдельберґському університеті. Став членом законодавчого органу землі Райнланд-Пфальц. У 1966 Коль — голова Християнсько-демократичного союзу (ХДС) землі Райнланд-Пфальц, у 1969 — міністр-президент (голова виконавчої влади) Німеччини і член бундесрату (верхньої палати парламенту). З 1973 — голова ХДС. У 1975 був переобраний на посаді голови виконавчої влади; в 1976, після загальнонаціональних виборів, пішов з цієї посади, щоб очолити фракцію ХДС у бундестагу. У 1976 ХДС була близька до перемоги над коаліцією на чолі з Гельмутом Шмідтом.

Канцлер

У жовтні 1982 Шмідту не вдалося зберегти коаліцію в бундестазі, і Коль як лідер ХДС став канцлером у коаліційному уряді ХДС/ХСС — Вільна Демократична партія (ВДП). В 1983 коаліція ХДС/ХСС — ВДП здобула перемогу на виборах. У 1983 вибухнула криза пов'язана з розміщенням на території Західної Німеччини ядерної зброї, у 1984 пройшов семитижневий страйк у машинобудівній і металургійній промисловості. У 1987 на загальнонаціональних виборах коаліція ХДС — ХСС — ВДП знову здобула переважну більшість голосів. Після того як СРСР у 1989–1990 вимушений був піти зі Східної Європи, Коль виступив з ініціативою про возз'єднання Німеччини, яке відбулося в жовтні 1990. Очолювана ним коаліція в грудні 1990 на перших після 1933 загальнімецьких виборах була обрана в парламент, здобувши значну перевагу.

Перед урядом Коля постали проблеми масового безробіття в Східній Німеччині, відродження діяльності ультраправих і неонацистських угруповань, які виступали проти присутності в країні іноземних робітників та іммігрантів. Коль підтримував розширення Європейського Союзу, у грудні 1991 беззастережно підтримав Маастрихтські угоди.

У 1994 коаліція ХДС/ХСС — ВДП перемогла на загальнонаціональних виборах з незначною перевагою. 31 жовтня 1996 р. після 5 145 днів після його першого обрання канцлером, Коль побив рекорд Конрада Аденауера за тривалістю перебування на цій посаді. На виборах у вересні 1998 коаліція ХДС/ХСС — ВДП програла Соціал-демократичній партії, і посаду канцлера зайняв лідер соціал-демократів Ґерхард Шредер.

Звинувачення

Наприкінці 1999 — початку 2000 Коля звинуватили у використанні незаконних джерел для фінансування своєї партії, і він змушений був піти з посади почесного голови ХДС.

Залиште свій коментар