Доку Умаров склав з себе повноваження "еміра Кавказького емірату"

Доку Умаров офіційно склав з себе повноваження і призначив своїм наступником Асламбека Вадалова. Сам Умаров продовжить джихад і буде допомагати новому керівництву.

Лідер чеченських сепаратистів Доку Умаров офіційно склав з себе повноваження "еміра Кавказького емірату", як він називає свою посаду, і призначив своїм наступником Асламбека Вадалова. Ні в Москві, ні в Грозному офіційні особи поки ніяк не відреагували на заяву Умарова про відставку.

Умаров заявив, що передає пост еміра більш молодому товаришеві, і додав, що Асламбек Вадалов стане "більш енергійним" лідером. При цьому Умаров підкреслив, що продовжить джихад і буде допомагати новому керівництву.

Приблизно тиждень тому сайт північнокавказьких бойовиків повідомляв, що Умаров призначив своїм заступником і наступником у разі своєї загибелі Вадалова - командира так званого східного фронту. Вадалов брав участь у першій чеченській війні 1994-1996 років і воював проти федеральних військ у 1999 році під командуванням Хаттаба, убитого в 2002 році. У 2007 році Вадалов став одним з перших чеченських польових командирів, які принесли присягу вірності Умарову.

Умаров вирішив відійти від справ "за станом здоров'я". Відзначимо, що лише недавно в ЗМІ з'явилися чутки, що Умаров був отруєний російськими спецслужбами у листопаді 2009 року. Як повідомлялося, лідер сепаратистів вижив, однак на три місяці вибув з ладу, а здоров'я його виявилося підірваним.

Доку Умаров, якому зараз 46 років, - активний учасник терористичного руху в Чечні. Він один з небагатьох лідерів бойовиків, які добивалися незалежності Чечні від Росії. У 1996-1999 роках у сепаратистському "уряді Ічкерії" він обіймав посаду міністра безпеки. У 2006-2007 роках він був останнім президентом самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерія. З жовтня 2007 року Умаров - емір віртуальної держави "Кавказький Емірат", визнаної Генеральною прокуратурою РФ терористичною організацією. У червні США внесли Умарова в список найбільш "розшукуваних терористів світу".

Читайте також:

США внесли Доку Умарова до списку міжнародних терористів

Російські спецслужби планують знайти Доку Умарова найближчим часом

Російські спецслужби почали труїти чеченських бойовиків отрутою: вже 17 жертв

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: