Долю Віктора Бута вирішить Кабмін Таїланду

Уряд Таїланду вирішив почекати деякий час, а потім остаточно вирішити питання про екстрадицію росіянина Віктора Бута до США.

Остаточне рішення у справі про екстрадицію росіянина Віктора Бута ухвалить Кабінет міністрів, повідомив прем'єр-міністр Таїланду Абхісіт Ветчачива.

"Я проінформував главу МЗС Росії про хід процесу щодо росіянина Віктора Бута. Росія не згодна з тим, що сталося, однак розуміє, що Таїланд повинен діяти в даному питанні, керуючись законом", - вказав він.

"Наступним нашим кроком буде очікування: можливо, США захочуть оскаржити нове рішення Кримінального суду, який постановив відмовити американській стороні в екстрадиції бізнесмена. Якщо справа затягнеться, суд зможе продовжити час, відведений на процедуру екстрадиції у першій справі", - продовжив Ветчачива.

За його словами, уряд зробить все можливе, щоб мінімізувати вплив на міжнародні відносини у зв'язку з цією справою.

"Коли прийде час ухвалити остаточне рішення, справа буде передана на розгляд кабінету міністрів, її вирішить кабінет, а не особисто таїландський прем'єр", - заявив Ветчачива.

Прокуратура Таїланду вже заявила, що не має наміру оскаржувати вердикт суду від 5 жовтня, який, по суті, зняв усі перешкоди для початку процедури екстрадиції бізнесмена до США.

Адвокат Віктора Бута звернувся до суду з наміром оскаржити формулювання вердикту, оскільки якщо він збережеться в чинному вигляді, Бут не зможе вимагати компенсації. Тепер у захисту є 30 днів на подання апеляційної скарги.

Зараз підприємця не можуть видати Сполученим Штатам, однак експерти не виключають, що можуть бути вжиті дії, які підуть врозріз із законом.

Віктор Бут був затриманий в Таїланді навесні 2008 року на запит американських правоохоронних органів.

США звинувачують Бута в нелегальній торгівлі зброєю. 20 серпня 2010 апеляційний суд Таїланду дозволив екстрадувати Бута в США, однак пізніше проти нього були висунуті нові звинувачення, у зв'язку з чим виконання початкового запиту про екстрадицію відкладалося.

Сам Бут зізнався, що боїться екстрадиції до Сполучених Штатів.

"США стверджують, що я знаю якісь російські секрети. Вони будуть намагатися отримати їх будь-якими способами, а способів безліч: від шантажу до хімічних препаратів. У США, можливо, справа до суду і не дійде. Замкнуть у авіаносці або в Гуантанамо, і будуть тримати, поки не підпишу потрібні свідчення", - сказав Бут.

Читайте також:

Суд Таїланду наблизив екстрадицію Бута до США

Віктор Бут: США замкнуть мене в авіаносці, щоб вивідати секрети Росії

Бут попросив Таїланд захистити його від США

Справа Бута не зіпсує відносин Москви і Вашингтона

ВідеоДолю Віктора Бута вирішить Кабмін Таїланду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: