Домовляймося...

Власті Грузії готові говорити з опозицією та шукати взаємовигідного компромісу з ряду питань, зокрема президентських виборів.

Власті Грузії готові вести переговори з опозицією та досягти згоди з багатьох питань. Про це заявила спікер парламенту Ніно Бурджанадзе, повідомляє "Эхо Москвы". За її словами, одним із питань, за якими можна досягти консенсусу, є проведення президентських виборів у рівних умовах для кандидатів від влади й опозиції.

Нагадаємо, напередодні зустріч представників об'єднаної опозиції з головою парламенту та одним із лідерів правлячої партії "Єдиний національний рух" Ніно Бурджанадзе не дала результатів.

"Ми змогли домовитися з головою парламенту лише про те, що початий між нами діалог поновиться в понеділок," - сказав представник опозиції Каха Кукава.

Опозиція вимагала від властей невідкладно вирішити питання по скасуванню надзвичайного стану, відновленню роботи всіх ЗМІ, а також припиненню переслідування представників опозиції.

Нагадаємо, 7 листопада власті розігнали мітинг опозиції в центрі Тбілісі. Були застосовані водомети, сльозоточивий газ і гумові кулі. В результаті постраждали близько 600 чоловік. У той же вечір власті закрили опозиційні телеканали "Імеді" та "Кавказія". Таким чином, власті покінчили з шестиденним мітингом протесту на проспекті Руставелі в центрі грузинської столиці.

Головною вимогою супротивників президента Михайла Саакашвілі було проведення парламентських виборів у конституційні терміни, тобто в квітні наступного року, а не восени 2008р., одночасно з президентськими. Відмова властей задовольнити головний пункт програми опозиції викликала вимогу відставки самого М.Саакашвілі.

Разом з тим після розгону опозиції грузинський лідер оголосив про перенесення президентських виборів на 5 січня 2008р. Також він заявив про свій намір взяти в них участь. Аналогічну заяву зробив крупний бізнесмен Бадрі Патаркацишвілі, проти якого власті країни у п'ятницю порушили кримінальну справу й оголосили в розшук.
В даний час на всій території Грузії діє режим надзвичайного стану, введений 7 листопада президентом країни у зв'язку з масовими акціями протесту, жорстко пригніченими поліцією. Незважаючи на обіцянку Саакашвілі зняти режим НС найближчими днями, 9 листопада парламент Грузії затвердив надзвичайний стан строком на 15 днів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: