"Донбас не здасться". Лавров назвав "неприйнятною" пропозицію США про миротворців ООН на Донбасі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він стверджує, що втілити такий варіант - "піти на поводі" в української влади.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що пропозиція США з приводу місії ООН на сході України є неприйнятною і запевнив, що "Донбас не здасться".

Про це він сказав на прес-конференції в Москві, передає УНІАН.

Лавров нагадав, що Росія запропонувала організувати місію ООН для охорони спостерігачів ОБСЄ на сході України.

Як стверджує Лавров, у відповідь американські колеги висунули правило, яке "вигадав" Курт Волкер – представник США з українського врегулювання. На думку російського міністра, ці правила полягали не в тому, щоб, як передбачено Мінськими домовленостями, сприяти прямому діалогу між Києвом і бойовиками і забезпечувати в цьому діалозі за посередництва ОБСЄ вирішення всіх питань, а в тому, щоб "ввести на Донбас 30-тисячний військовий контингент з важкими озброєннями і взяти під контроль весь периметр тієї території Донбасу, про яку ми зараз говоримо", - сказав Лавров.

За його словами, пропозицією США передбачається розпустити окупаційне керівництво в Донецьку і Луганську і "направити поліцію ООН і адміністрацію ООН, яка буде там все вирішувати". "Думаю, що нас всі розуміють, але хочуть вдавати, що це єдиний спосіб вирішення української кризи - піти на поводі у нинішньої влади і змусити Донбас здатися. Це не реально, це абсолютно нереалістично - на це сподіватися", - додав він.

Раніше Волкер пояснив, що Росія не згодна з пропозиціями щодо миротворців ООН на Донбасі, проте не висуває своїх варіантів. "Ми внесли пропозицію про розміщення миротворчої місії ООН, яка б забезпечила безпеку на окупованій території та створила умови для того, щоб Мінські угоди були врешті-решт реалізовані. Йдеться про місцеві вибори, амністію і т.і.", - зауважив спецпредставник американського Держдепу.

ВідеоПорошенко з очільниками Франції й Німеччини обговорили миротворчу місію ООН на Донбасі

Звільнення військовополонених та політичних в'язнів, що їх утримують у російських тюрмах, а також перспективи міжнародної миротворчої місії на Донбасі обговорили президент України та очільники Франції та Німеччини. Напередодні Петро Порошенко зустрівся з Еммануелем Макроном та Ангелою Меркель у Парижі, на відзначенні 100-річчя закінчення Першої Світової війни. 

Порошенко з очільниками Франції й Німеччини обговорили миротворчу місію ООН на Донбасі

Залиште свій коментар

Вибір редакції