До Бангладеш через криваву чистку у М'янмі втекли понад 400 тис. біженців, ООН б'є на сполох

Лідер М'янми Аун Сан Су Чжі не буде присутньою на майбутній сесії Генеральної Асамблеї ООН через кризу.

Агенції з надання допомоги повинні "масово" активізувати операції у зв'язку з прибуттям до Бангладеш близько 400 тисяч біженців, які тікають від насильства у М'янмі.

Про це повідомив офіційний представник ООН у середу, 13 вересня, пише Reuters.

Також він додав, що різко зросла сума коштів, необхідних для допомоги.

Втеча мусульман рохінджа до Бангладеш розпочалася 25 серпня після того, як бойовики рохінджа напали на близько 30 поліцейських постів і табір армії. Ці атаки викликали широкомасштабний військовий контрнаступ сил безпеки М'янми.

"Ми всі повинні дати масову відповідь, від їжі до притулку", – повідомив агентству Reuters під час візиту до поселення біженців у Бангладеш помічник Верховного комісара з питань операцій в агентстві біженців Джордж Вільям Окот-Оббо.

Як повідомляє Reuters, національний лідер М'янми Аун Сан Су Чжі не буде присутньою на майбутній сесії Генеральної Асамблеї ООН через кризу і зусилля з відновлення миру і стабільності. У своєму першому зверненні до Генеральної Асамблеї як національного лідера у вересні минулого року Су Чжі акцентувала увагу на врегулюванні кризи щодо цієї мусульманської меншини.

"Вона намагається контролювати ситуацію у галузі безпеки, мати внутрішній мир та стабільність, а також запобігати поширенню конфлікту", – заявив прес-секретар офісу Су Чжі, Зау Хтай.

Нагадаємо, 28 серпня стало відомо, що у північно-західному штаті М'янми Ракхайн на кордоні із Бангладеш спалахнуло масштабне насильство на етнічному ґрунті, внаслідок якого за кілька днів загинули понад 100 людей. 

Джерела в ООН кажуть, що від 25 серпня в Бангладеш тікали близько 25 тисяч представників рохінджа. Правозахисна організація Fortify Rights повідомляла про те, що армія М'янми вбиває представників цього народу. В одному з сіл, де проживали 1400 осіб, після дій армії залишилося близько 200 людей.

У неділю, 3 вересня, в різних країнах відбулися акції на підтримку мусульман-рохінджа. Так, люди вийшли на демонстрацію у Джакарті, Індонезія. У центрі Москви біля посольства М'янми пройшла неузгоджена акція, на яку завітали сотні мусульман, аби підтримати народ рохінджа.

Залиште свій коментар