Допомогу США в ліквідації витоку нафти запропонували 13 країн і ООН

Білий дім подякував країнам, але зараз іноземна допомога США непотрібна.

Допомогу США в ліквідації наслідків аварії на нафтовій платформі в Мексиканській затоці офіційно запропонували 13 країн і ООН, проте наразі необхідності у ній немає.

Про це повідомила прес-служба Білого дому.

"США вдячні за великодушну пропозицію допомоги в ліквідації наслідків витоку нафти у затоці і рекомендацій, отриманих від урядів Канади, Хорватії, Франції, Німеччини, Ірландії, Мексики, Нідерландів, Норвегії, Румунії, Кореї, Іспанії, Швеції, Великобританії, а також Організації об'єднаних націй. Пропозиції допомоги від цих країн припускали сприяння експертів різного профілю, проведення різних експертиз і оцінок впливу розливу нафти, перекидання в регіон НС додаткових бонових загород і хімічних реактивів для збору нафтопродуктів, нафтових насосів, складальників плівки, а також низку проектів з відновлення природи в порушеній аварією зоні", - говориться в повідомленні.

Водночас, зазначає Білий дім, зараз немає необхідності в тому, щоб прийняти закордонну допомогу.

"Поки немає такої необхідності, але США не відкидають, що таку допомогу може бути прийнято в майбутньому. Берегова охорона США наразі проводить додаткову оцінку пропозицій і з'ясовує, яка саме допомога може знадобитися підрозділам, що ліквідовують наслідки аварії", - зауважує Білий дім.

Як повідомлялося, у четвер, 6 травня, глава міністерства внутрішньої безпеки США Джанет Наполітано, міністр торгівлі Гарі Лок, керівник управління океанічних і атмосферних досліджень Джейн Любченко і заступник глави агентства з охорони навколишнього середовища Боб Персісеп вирушать до узбережжя затоки, де проведуть низку зустрічей з представниками федеральних структур, місцевою владою та бізнес-спільнотою. У завдання представників адміністрації також буде входити координація зусиль з подолання наслідків витоку нафти. У середу ввечері глава міністерства внутрішніх справ США Кен Салазар також вирушить в поїздку штатами Луїзіана і Алабама, де має намір відвідати низку заповідників для з'ясування ступеня завданих збитків.

Тим часом, гігантський підводний дзвін, створений компанією BP для того, щоб зупинити витік нафти в Мексиканській затоці, повинен почати відкачувати нафту з аварійної свердловини в понеділок, 10 травня.

Керована компанією BP нафтова платформа затонула біля узбережжя штату Луїзіана 22 квітня після вибуху і 36-годинної пожежі. Від розливу нафти постраждали узбережжя в штатах Міссісіпі, Флорида, Алабама і Луїзіана. Управління океанічних і атмосферних досліджень США тимчасово заборонило рибну ловлю в деяких секторах прибережних вод.

Читайте також:

Очищення Мексиканської затоки від нафти займе 2-3 місяці

British Petroleum оплатить всі витрати з ліквідації нафтової плями в Мексиканській затоці

Катастрофа у Мексиканській затоці стала для американців "нафтовим Чорнобилем"

 

ВідеоСвіт пропонує допомогу США в ліквідації витоку нафти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: