Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Доповісти про себе: в РФ контрактників можуть змусити звітувати за три роки активності в Інтернеті

Обмеження торкнуться і розповсюдження відомостей про службову діяльнось військовослужбовців та дислокацію підрозділів.

Міноборони РФ зобов'яже нових контрактників відзвітувати за три роки в Інтернеті.

Особи, які йтимуть на службу в російську армію, в тому числі іноземці, за контрактом повинні звітувати про активність в Інтернеті проятгом трьох останніх років. Незгодні можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

Про це йдеться в законопроекті російського Міноборони, - пише РБК.

Мова йде про адреси сайтів та сторінок, де військовослужбовець розміщував загальнодоступну інформацію, а також дані, що дозволяють його ідентифікувати. На відміну від контрактників-новачків, тих, хто вже служить, звітувати зобов'яжуть щорічно, але кожен раз тільки за попередній рік. Крім того, згідно з законопроектом "може бути заборонено розміщувати в Інтернеті інформацію про себе та інших військовослужбовців, що дозволяє розкрити їх відомчу належність". Обмеження торкнуться і розповсюдження відомостей про службову діяльность військовослужбовців та дислокацію підрозділів.

Контрактники, які не нададуть таких відомостей або нададуть недостовірні, в тому числі неповні дані, можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності. Винний може бути притягнутий до відповідальності аж до дисциплінарного арешту на 30 діб.

У той же час військовослужбовцям за контрактом не потрібно буде звітувати за інформацію, опубліковану в Інтернеті "в рамках виконання посадових обов'язків".

У пояснювальній записці до документа сказано, що кадровий контроль — це "пріоритетний інструмент регулювання військової служби, а нововведення, згідно з яким військові повинні будуть звітувати через соцмережі, "підвищать якість роботи з кадровим складом". Аналіз соцмереж допоможе визначити, чи потрібен той чи інший кандидат російським Збройним силам, прокоментував законопроект заступник директора Інституту політичного і військового аналізу Олександр Храмчихін.

Нині російським військовослужбовцям не рекомендовано заводити акаунти в соцмережах, при цьому у багатьох сторінки все ж є, зазначало раніше джерело видання в Міноборони.

"Поки видаляти вимог не надходило, але є рекомендації, що не можна розміщувати і де не можна розміщувати. Наприклад, не можна вказувати найменування військових частин, не можна світити дислокацію, не можна фотографуватися, особливо на тлі секретних документів", — пояснив співрозмовник видання, додавши, що це робиться в рамках інформаційної безпеки.

Наприклад, завдяки соцмережам ЗМІ не раз вдавалося одержати прямі або непрямі підтвердження перебування російських солдатів в 2014 році в Україні, а з 2015 року — в Сирії.

Наприклад, на сторінці у "ВКонтакте" 21-річного Ільдара Максутова з 137-го Гвардійського полку 106-ї Гвардійської дивізії ВДВ, загиблого 28 липня 2014 року, журналісти виявили статус "На Україну!".

Група розслідувачів Conflict Intelligence Team в листопаді 2015 року завдяки фотографіям, опублікованими російським військовослужбовцям Аясом Сариг-Оолом, дізналася, що він знаходиться в Сирії, в провінції Хама, в 100 км від авіабази в Хмеймімі. Також CIT вдалося дізнатися, що Аяс був озброєний, на якій техніці він переміщувався і в якому напрямку.

Розслідувальна група Bellingcat на основі відкритих даних з соцмереж прийшла до висновку, що в липні 2014 року Boeing 777, на борту якого перебували 298 чоловік, був збитий із зенітно-ракетного комплексу "Бук" під номером 332, який приписаний до 53-ї зенітної ракетної бригади з Курська.

Рекомендації для військовослужбовців про норми поведінки в соціальних мережах існують у багатьох країнах. У 2011 році відділ зв'язків з громадськістю та соціальних медіа Пентагону опублікував цілий звід правил поведінки в соцмережах. У 2012 році подібні рекомендації з'явилися і у Великобританії. У 2012 році в ізраїльських ЗМІ з'явилася інформація про намір військового міністерства країни обмежити доступ до соціальних мереж для високопоставлених військовослужбовців. В кінці 2015 року правила поведінки в соцмережах з'явилися і в індійській армії.

ВідеоBellingcat знайшла військову базу, з якої доправили збивший Boeing 777 російський "Бук"

Залиште свій коментар

Вибір редакції