Дослідник знайшов прямих нащадків легендарної Мони Лізи, які мають українське коріння

Сестри Строцці належать до одного з найдавніших аристократичних сімейств італійської Тоскани.

Італійські дослідники знайшли пра-пра-правнучок жінки, котру нині вважають найімовірнішою моделлю, з якої Леонардо да Вінчі написав легендарний портрет "Мона Лізи".

Про це йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Сестри Наталія та Ірина Строцці належать до одного з найдавніших аристократичних сімейств італійської Тоскани.

За їхніми словами, про спорідненість із "Джокондою" вони знають із дитинства і для них це не новина, а реальна сімейна історія.

Дослідник Доменіко СавІні, який знайшов сестер, просто вивчав архіви одного з найдавніших флорентійських сімейств Строцці - півтисячі товстезних томів з документами, які накопичилися за п'ять століть. За словами вченого, він не повірив власним очам, коли натрапив на папери, що підтверджували факт того, що наймолодші Строцці є прямими нащадками Лізи Герардіні, з якої писав свою "Джоконду" Леонардо да Вінчі.

ВідеоІталійські фахівці знайшли прямих нащадків загадкової Джоконди

"Наталія та Ірина Строцці - нащадки Лізи Герардіні у 15-му поколінні по лінії батька. Цікаво, що досі ця спадковість увесь час передавалася тільки по жіночій лінії. Саме це гарантує стовідсоткову чистоту зв'язку: якщо батьківство можна поставити під сумніві, то хто мати дитини – ніколи", - пояснив дослідник.

Однак, ще одним відкриттям виявилось те, що сестри Стоцці мають українських предків: їхня бабуся по материнській лінії народилася у Києві, а дідусь - француз родом Одеси.

Загалом, генеалогічне дерево Строцці вражає гучними іменами:  Уїнстон Черчіль, засновник італійської історіографії та друг Макіавеллі - Франческо Гуччардіні, Тереза Моцці, чиєю вродою захоплювався Наполеон.

Однак гілка дружини флорентійського торговця - Лізи Герардіні - виділена особливо.

За іронією долі княжна Наталія Стоцці, яка грає у театрі, на Флорентійській сцені перевтілюється у  Мона Лізу.

Нагадаємо, що у Сумах з'явилася Мона Ліза заввишки з триповерховий будинок.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: