Доведеться сплатити ще й відсотки: у Польщі попередили українців, які отримують фінансову допомогу і хочуть їхати додому

Дата публікації
Перегляди
296к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Доведеться сплатити ще й відсотки: у Польщі попередили українців, які отримують фінансову допомогу і хочуть їхати додому

Фото: УНІАН

Українців у Польщі, яким виплачують щомісячну допомогу на дітей, попередили про можливість втрати фінансової допомоги, у разі виїзду із країни.

У Польщі біженці з України мають змогу оформити грошову допомогу на дітей у межах програми "500+" або "Сімейний капітал опікунчий".

Про це повідомляє wroclife.pl

Гроші виплачують біженцям з України лише в період, коли ті перебувають зі своїми дітьми в Польщі. Якщо виїхати з країни на понад один місяць, то права на всі грошові допомоги будуть втрачені. 

Якщо громадяни вже отримують кошти або подали заявку на їхнє отримання, але вирішили виїхати з Польщі, то про свій виїзд треба повідомити ZUS. Там попередили: якщо цього не зробити, то всі отримані після виїзду грошові допомоги доведеться повернути та ще й з відсотками.

"Коли іноземець, який отримує від нас гроші, не повідомить про виїзд з Польщі, йому доведеться повернути неправомірно отримані кошти з відсотками. ZUS має доступ до різних державних реєстрів. Це, наприклад, освітня інформаційна система, центральний реєстр застрахованих осіб. У разі потреби ми зможемо використовувати спеціальний реєстр громадян України, який веде Прикордонна служба!, - сказала речниця відділу ZUS в Нижньосілезькому воєводстві Івона Ковальська-Матіс.

Це стосується як тих, хто повертається в Україну, так і тих, хто має намір переїхати в іншу країну, наприклад, на захід.

Повідомити ZUS про виїзд з Польщі можна таким чином:

  • звернутись до відділення ZUS за місцем проживання та подати письмову паперову заяву.
  • подати онлайн заявку - увійшовши до свого акаунту на порталі PUE ZUS і написавши загального листа POG. 

Нагадаємо, для українців у Польщі створили сайт для реєстрації на навчання чи пошуку роботи в університетах.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Дата публікації
Перегляди
296к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація