Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Генсек НАТО: довгострокова мета України – вступ до Альянсу

Однак для цього українській владі потрібно сфокусуватися на реформах.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг визнав, що довгостроковою метою України є вступ до Альянсу, але для цього їй варто сфокусуватися на реформах.

Про це він заявив під час спільної прес-конференції з президентом України Петром Порошенком.

"Пане президенте, довгострокова мета України - приєднатися до Альянсу. Тепер основна увага повинна приділитися реформам. Ви досягли важливого прогресу", - заявив Столтенберг.

Він також привітав ухвалення Верховною Радою закону про нацбезпеку, успішне виконання якого, за словами генсека НАТО, наблизить Україну до членства в Альянсі.

Столтенберг також вкотре підкреслив, що НАТО засуджує російську агресію на Донбасі та анексію Криму і закликає РФ вивести війська з території України.

"Ми глибоко цінуємо внесок України в НАТО. Від Косова до Афганістану. І в Силах реагування НАТО. Більше двадцяти років характерне партнерство Україна-НАТО сприяло євроатлантичній безпеці. І я особисто дякую вам за вашу прихильність до поглиблення цих зв'язків між Україною та Альянсом", - наостанок підкреслив Столтенберг.

Нагадаємо, 11-12 липня у Брюсселі триває щорічний саміт лідерів країн-членів НАТО. На другий день заплановано проведення спільного засідання комісії НАТО-Україна-Грузія, а також зустріч членів Альянсу із країнами-партнерами.

За результатами першого дня лідери країн НАТО ухвалили спільну декларацію, в якій закликали Росію вивести війська з Донбасу, Україну – виконати умови Венеціанської комісії щодо мовної статті освітнього закону, підтвердили невизнання російської анексії Криму. Також члени Альянсу домовились про створення Ініціативи готовності, засудили дестабілізаційні дії РФ, висловили занепокоєння ситуацією з хімічною зброєю та війнами на Близькому Сході, підтримали денуклеаризацію КНДР. Наостанок НАТО домовилось розпочати переговори про вступ з новим членом – найближчим часом до Альянсу може приєднатись Македонія.

ВідеоНАТО закликала Росію вивести війська зі Сходу України

Країни-члени Альянсу підписали декларацію під час саміту напередодні. У документі також засудили анексію Криму та дискримінацію кримських татар. Українське питання обговорюватимуть в Брюсселі й сьогодні. 

НАТО закликала Росію вивести війська зі Сходу України

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції