Друга спроба: Пашинян знову надіслав президенту клопотання про звільнення начальника Генштабу

Автор
Олена КапнікОлена Капнік
Дата публікації
Перегляди
881
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Друга спроба: Пашинян знову надіслав президенту клопотання про звільнення начальника Генштабу

Фото: Associated Press

Один проєкт указу Саркісян відхилив.

Вірменський прем'єр-міністр Нікол Пашинян знову подав президенту Армену Саркісяну проєкт указу щодо звільнення начальника Генштабу. Глава держави відмовився підписувати попередню пропозицію.

Про це глава уряду написав на своїй сорінці у Facebook.

Він наголосив, що направляє президенту проєкт указу про звільнення керівника Генштабу Збройних сил Оніка Гаспарян. Пашинян висловив сподівання, що цього разу його підпишуть.

За словами прем'єра, рішення президента Армена Саркісяна повернути колишній проєкт "жодним чином не сприяє вирішенню ситуації". Слід зауважити, що в адміністрації президента пояснили, Саркісян "не захищає будь-яку політичну силу і ухвалює рішення, керуючись виключно загальнодержавними і загальнонаціональними інтересами".

У президента також наголосили, що проєкт суперечить Конституції. До тако говисновку прийшли після того, як обговорили документ з юристами і експертами.

Як повідомлялося, криза у Вірменії почалася 25 лютого. Люди вийшли на вулиці міста на тлі заяви глави уряду про спробу військового перевороту в країні. Таку думку Пашинян висловив після того, як Генштаб Збройних сил зажадав відставки не тільки прем'єр-міністра, а й усього уряду після звільнення їхнього першого заступника начальника Тирана Хачатряна.

Нагадаємо, у Вірменії відбувалися масові протести, організовані опозицією з вимогою відставки Пашиняна. Мітингувальники звинувачують його в відповідальності за поразку в нещодавньому збройному протистоянні з Азербайджаном за контроль за Нагірний Карабах та у нинішній економічній кризі в країні. Президенти Росії, Азербайджану і прем'єр-міністр Вірменії підписали заяву, згідно з якою від 10 листопада 2020 року оголошується про повне припинення вогню і всіх військових дій у Нагірному Карабасі. Підрозділи збройних сил Азербайджану і Вірменії зупиняються на займаних позиціях.

Новини світу: у Єревані люди вийшли на протест, вимагають відставки прем'єра Ніколи Пашиняна

Новини світу: у Єревані люди вийшли на протест, вимагають відставки прем'єра Ніколи Пашиняна

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
881
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація