Другий іранський завод зі збагачення урану запрацює незабаром

США, Великобританія та Франція засудили Іран за будівництво заводу без відома міжнародних організацій.

Новий завод в Ірані зі збагачення урану почне свою роботу найближчим часом, повідомляє помічник духовного лідера Ірану аятолли Алі Хаменеї.

"Новий завод, за допомогою Божої, скоро стане операційним", - сказав у суботу Мухаммад Мухамада-Голпаегані (Mohammad Mohammadi-Golpayegani), який очолює офіс Хаменеї.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) підтвердило в п'ятницю отримання ним повідомлення від Ірану про будівництво на території країни другого заводу зі збагачення урану. Агентство зажадало від іранської влади надати повну інформацію і якомога швидше забезпечити доступ інспекторів на нове підприємство.

США, Великобританія та Франція засудили Іран за будівництво заводу без відома міжнародних організацій. За словами лідерів цих країн, якщо Іран не розкриє повну інформацію про свою ядерну програму, то його країну чекають нові санкції.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв заявив, що Іран повинен до зустрічі з "шісткою" в Женеві, яка відбудеться 1 жовтня, бути готовий прийняти конкретні кроки з відновлення довіри до своєї ядерної програми.

"Ми розраховуємо, що особливо у світлі відомостей про будівництво нового збагачувального заводу Іран надасть переконливі докази свого наміру прагнути до розвитку ядерної енергетики в суто мирних цілях", - зазначив президент РФ.

США і низка інших країн Заходу звинувачують Іран у розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома. Рада безпеки ООН ухвалила п'ять резолюцій і наклала на Іран санкції, вимагаючи від нього відмовитися від збагачення урану. Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма спрямована виключно на задоволення потреб країни в електроенергії.

В "шістки" посередників щодо врегулювання іранської ядерної проблеми входять Росія, США, Великобританія, Китай, Франція і Німеччина. У Женеві зберуться політдиректори "шістки" на рівні заступників міністрів.

Читайте також:

Ахмадінежад: країни, що звинуватили Іран, про це пошкодують

Іран повідомив про запуск другого заводу зі збагачення урану

Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію про ядерне роззброєння

Іран відмовився від ядерної зброї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: