Другий тур виборів президента Афганістану скасовано

За неофіційними даними, після консультацій з генсеком ООН афганський виборчком вирішив скасувати другий тур виборів президента.

Незалежна виборча комісія вирішила скасувати другий тур виборів президента Афганістану, на яких залишився єдиний кандидат – чинний глава держави Хамід Карзай.

Поки що ця інформація має неофіційний характер, але, за даними британських телеканалів, найближчим часом виборча комісія та Карзай проведуть прес-конференцію, на якій і буде оголошено про скасування другого туру.

Рішення було ухвалене після консультацій з генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном, який 2 листопада несподівано прибув до Кабулу. Як зазначив Пан Гі Мун, ООН "з повагою поставиться до будь-якого рішення" афганського виборчкому.

Проведення другого туру виборів втратило сенс після того, як один з кандидатів, колишній міністр закордонних справ Абдулла Абдулла зняв свою кандидатуру. Він пояснив своє рішення численними фальсифікаціями підсумків голосування, які були допущені в першому турі голосування.

Афганістан. Вибори
AFP
Афганістан. Вибори
Важливу роль у скасуванні другого туру виборів зіграла також складна внутрішня обстановка і загроза нападів талібів на виборчі дільниці.

Нагадаємо, що після першого туру під тиском ООН голоси були перераховані. Результат - кожен третій бюлетень був сфальсифікований, а Карзаю не вистачило кількох відсотків, щоб продовжити керувати країною.

В середині тижня стався напад терористів на комплекс ООН. 13 співробітників місії загинули. Схоже, таліби, які усіма силами намагалися зірвати проведення виборів, досягли своєї мети.

Читайте також:

Генсек ООН несподівано прибув до Афганістану

Другий тур виборів президента в Афганістані відбудеться з одним кандидатом

В Афганістані призначено другий тур президентських виборів

США за вісім років вклали в Афганістан 110 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: