Другий в 2010 році запуск "Булави" відбудеться до кінця жовтня

Згідно з планами Міністерства оборони Росії, до кінця поточного року повинні відбутися ще два пуски "Булави". Перший планується наприкінці жовтня.

Другий в 2010 році пуск міжконтинентальної балістичної ракети морського базування "Булава" попередньо призначено на останні десять днів жовтня. Більш точну дату визначить комісія з льотно-конструкторських випробувань після того, як буде завершено аналіз 13-го за рахунком запуску ракети, що відбувся 7 жовтня 2010 року. Згідно з планами Міністерства оборони Росії, до кінця поточного року повинні відбутися ще два пуски "Булави".

Вперше в цьому році ракета була запущена 7 жовтня з борту атомного підводного човна "Дмитро Донський" проекту 941 "Акула", що знаходилася в акваторії Білого моря. "Булава" була запущена по полігону Кура на Камчатці; всі бойові блоки ракети вразили умовні цілі. За попередньою оцінкою випробувачів, політ ракети пройшов повністю в штатному режимі. До теперішнього часу було вироблено в цілому 13 запусків "Булави", шість з яких були визнані успішними. Попередній вдалий політ ракети відбувся 28 листопада 2008 року.

Як очікується, другий в 2010 році випробувальний запуск "Булави" буде проведений з борту АПЛ "Дмитро Донський". Якщо він буде визнаний успішним, третій пуск ракети буде проведений з борту штатного носія - АПЛ "Юрій Долгорукий" проекту 955 "Борей". Раніше стало відомо від джерела в головному штабі ВМФ Росії, що в тому випадку, якщо всі випробувальні пуски ракети в 2010 році будуть визнані успішними, "Булава" може бути прийнята на озброєння вже в середині 2011 року.

Р-30 "Булава" стане основним озброєнням стратегічних підводних човнів проекту 955/955А/955У "Борей". Триступенева твердопаливна ракета розрахована на підводний старт в русі, який виробляється в похилій площині. Дальність польоту "Булави" складе близько восьми тисяч кілометрів. Ракета зможе нести від шести до десяти ядерних блоків індивідуального наведення потужністю до 150 кілотонн кожен і загальною масою до 1,15 тонни.

Читайте також:

У Росії успішно запустили "Булаву"

У Росії завершилися заводські випробування новітнього підводного човна "Юрій Долгорукий"

13-й випробувальний пуск Булави знову перенесено

Названа причина невдалого пуску "Булави"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: