Другу справу проти Ходорковського просять закрити

Адвокати впевнені, що у справі проти Ходорковського і Лєбєдєва відсутній склад злочину.

У справі екс-глави Михайла Ходорковського та глави МФО "Менатеп" Платона Лєбєдєва суд оголосив перерву до 11 березня.

За словами адвоката Ходорковського Наталі Тєрєхової, наступної середи держобвинувачі нададуть свої доводи щодо заявленого захистом клопотання про припинення кримінальної справи за відсутністю в діях Ходорковського і Лєбєдєва складу злочину.

Слухання в Хамовнічеському суді Москви по другій справі Ходорковського і Лєбєдєва почалися 3 березня. Їм ставлять у провину розкрадання чужого майна з використанням службового становища на 900 мільярдів рублів.

Тєрєхова відзначила, що в матеріалах кримінальної справи немає жодного документа, жодного доказу, який би свідчив про те, що було зроблене розкрадання.

"Більш того, в справі немає інформації про здійснення такого злочину, тому не було приводу і підстав для порушення даної кримінальної справи і залучення Ходорковського і Лєбєдєва до кримінальної відповідальності", - сказала вона.

Адвокат додала, що Ходорковській в ході засідання 6 березня зробив заяву, яка "є конфіденційною, не торкалося процесуальних моментів, і ми не можемо і не розкриватимемо її зміст".

За словами захисника, голова Хамовнічеського суду Москви Віктор Данілкін зробив вівторок неробочим днем на попередніх слуханнях, щоб адвокати змогли зустрітися з Ходорковським і Лєбєдєвим і виробити свою позицію.
Обвинувачені наприкінці лютого були етаповані з Чити до Москви.

Лебедєв та Ходорковський у 2005 році були визнані винними за сімома статтях КК РФ, у тому числі в шахрайстві і несплаті податків, і засуджені до восьми років позбавлення волі. Термін вони відбували в колоніях у Читинській області.

Матеріали другої кримінальної справи складають 168 томів. Адвокати Ходорковського і Лебедєва називають нове судове переслідування політичним і "необґрунтованим з точки зору права".

Читайте також:

Ходорковського готуються посадити ще на 30 років. На суді він посміхався

В Москві розпочинається новий процес проти Ходорковського і Лебедєва

Ходорковського посадили до VIP-блоку "Матроської тиші"

Кучму "надоумили" написати заяву про домагання Ходорковського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: