Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Дружній крок". Росія очікує, що Туреччина поверне собор святої Софії Православній церкві

Російська сторона готова брати участь матеріально.  

У Держдумі Росії депутати підтримали ідею повернути собор Святої Софії в Стамбулі Православній церкві.

Про це заявив голова комітету з питань власності, координатор міжфракційної депутатської групи щодо захисту християнських цінностей Сергій Гаврилов.

Сьогодні, коли російсько-турецькі відносини "переживають випробування на міцність", особливо важливі взаємні дружні ініціативи і пропозиції, сказав Гаврилов.

"Російська сторона вважає можливим згадати про найдавнішу святиню всього християнського світу, яка розташована в Туреччині, в Стамбулі — Святу Софію Константинопольську (Айя-Софію) — давнього візантійського собору, з історією якого пов'язана історія Вселенської християнської церкви. Ми очікуємо від турецької сторони дружнього кроку — повернення Собору Константинопольської Софії християнській церкві", — заявив депутат.

Він додав, що російська сторона готова брати участь матеріально, а також залучити до відновлення вселенського християнського пам'ятника найкращих російських реставраторів і вчених.

"Цей крок допоміг би Туреччині та ісламу продемонструвати, що добра воля вища за політику. Необхідно повернути християнам Святу Софію", — додав парламентар.

Собор Святої Софії в Стамбулі був перетворений на мечеть. У 1935 році Айя-Софія набула статусу музею. Софійський собор був включений до складу Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО серед інших пам'яток історичного центру Стамбула в 1985 році.

Нагадаємо, в Москві на Боровицькому пагорбі збираються встановити пам'ятник київському князю Володимиру. Закладний камінь для нього був доставлений з окупованого Севастополя.

Залиште свій коментар

Вибір редакції