"Друзі Гаїті" посварилися через грошову допомогу постраждалим від землетрусу

Італія вважає, що допомога постраждалим від землетрусу на Гаїті витрачається нераціонально, а роботу рятувальників ніхто не координує.

Дії рятувальників, що працюють на Гаїті, постраждалому від руйнівного землетрусу, ніхто не координує, через що допомога, яку виділяє постраждалим, витрачається недостатньо раціонально.

Таку думку висловив глава італійської служби цивільної оборони Гуїдо Бертолазо напередодні міжнародної конференції "Групи друзів Гаїті" на рівні міністрів закордонних справ, яка пройде у канадському місті Монреаль.

"У роботі беруть участь солідні організації, належить виконати величезний обсяг роботи, але ситуація на Гаїті сумна. Усе можна було б організувати набагато краще", - заявив він.

Євросоюз виділив Гаїті допомогу в сумі 420 млн. євро. Президент США Барак Обама пожертвував з особистих коштів 15 тисяч доларів. Великі суми внесли британський уряд і королева Єлизавета II.

Канада зібрала на допомогу Гаїті вже більше 100 мільйонів канадських доларів. З них 67 мільйонів пожертвували прості канадці, 50 мільйонів - федеральний уряд країни. Останнє, згідно із заявою прем'єр-міністра Стефена Харпера від 23 січня, додатково виділить ще 17 мільйонів, щоб повторити суму, зібрану громадянами.

Японія зазнала гострої критики за дуже маленьку допомогу в розмірі 5 млн доларів. Після цього Токіо заявив про намір направити на Гаїті близько 200 військових будівельників для відновлення зруйнованої соціальної інфраструктури. Також генеральний секретар японського кабінету міністрів Хирофумі Хірано пообіцяв, що суми допомоги будуть суттєво збільшені.

Бертолазо вважає, що "дуже часто після прибуття на місце катастрофи люди одразу встановлюють великий плакат з назвою своєї організації": "Вони швидше думають про те, щоб добре виглядати перед телекамерами, а не про те, щоб прийти на допомогу тим, хто в ній потребує ".

Керівник служби цивільної оборони Італії також висловив невдоволення діями американських військових, які прибули на Гаїті. "Присутність численних американських військових була неминучою і необхідною. Проте 15 тис. людей були використані не кращим чином", - сказав італійський чиновник.

На його погляд, у військовослужбовців США склалося неправильне уявлення про операції з надання допомоги постраждалим від природних катаклізмів. "Вони вважають, що потрібно прибути до місця події, дати людям трохи поїсти і попити, після чого для них проблема вирішена", - сказав він.

Як повідомлялося, землетрус магнітудою понад 7 стався на Гаїті 12 січня. Він став найбільш руйнівним в регіоні за всю історію спостережень.

За останніми офіційними даними, кількість жертв потужного землетрусу в столиці Гаїті Порт-о-Пренсі досягла 150 тисяч осіб.  Близько 3 мільйонів залишилися без даху над головою.

Читайте також:

Біля зруйнованої столиці Гаїті стався новий землетрус

Кількість жертв землетрусу в столиці Гаїті досягла 150 тисяч осіб

На Гаїті вдалося врятувати людину, яка пролежала 11 днів під завалами

З лікарень Гаїті торговці "живим товаром" крадуть дітей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: