Дуда може відмовитися їхати до Ізраїлю на річницю визволення Освенцима через Путіна

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Польщі вважають, що Путін в Ізраїлі створює майданчик, де він знову може висувати звинувачення на адресу Польщі та перекручувати події Другої світової війни.

Президент Польщі Анджей Дуда може відмовитися від запрошення Ізраїлю взяти участь в святкуванні в Єрусалимі 75-ї річниці визволення концтабору в Освенцімі – серед головніших причин участь в урочистостях президента РФ Володимира Путіна.

Про це повідомило польське видання Gazeta Wyborcza, а згодом це підтвердив міністр канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерскій в ефірі Польського радіо.

Так, 22-23 січня в Єрусалимі мають відбутися урочисті заходи, присвячені визволенню концтабору в Освенцимі – Світовий форум Голокосту.

За інформацією газети, Дуда з кількох причин поки що відмовляється брати участь в цьому. Так, у Польщі вважають, що ізраїльські урочисті заходи є конкурентними тим, що відбудуться в Польщі 27 січня. Водночас Польщу не задовольняє, що головним спікером, разом з президентом Ізраїлю Реувеном Рівліном, буде президент Росії Володимир Путін.

Іншими причинами сумнівів є відсутність адекватної пропозиції з боку Ізраїлю щодо участі Дуди в цих заходах, а також те, що співорганізатор події – голова МЗС Ізраїлю Ісраель Кац, який минулого року звинуватив Польщу в антисемітизмі.

Разом з цим газета застерегла, що ця інформація поки що неофіційна.

Згодом міністр канцелярії президента РП Кшиштоф Щерскій в ефірі Польського радіо зазначив, що Дуда може поїхати в Ізраїль на урочистості у разі виконання очікувань польської сторони.

За його словами, частину Ізраїль вже виконав, щодо решти ще очікується відповідь. За словами Щерского, очікування пов'язані з тим, що Путін в Ізраїлі створює майданчик, де він знову може висувати звинувачення на адресу Польщі та перекручувати події Другої світової війни.

"Очевидно, що сценарій, за яким президент Путін є головним гостем і головним спікером, насправді створює йому на території "Яд Вашем" можливість продовжувати ці образливі і брехливі тези про хід і причини Другої світової війни", - підкреслив Щерскій.

Зазначимо, суперечка на історичну тематику між Варшавою та Москвою останнім часом загострилася: під час пресконференції 19 грудня Путін заявив, що Польща "сама взяла участь в поділі Чехословаччини", а радянські війська увійшли до Польщі після того, як "польський уряд втратив контроль за своїми збройними силами і за тим, що відбувається на території країни".

Пізніше він також заявив, що посол Польщі в нацистській Німеччині Юзеф Липський підтримував ідею Гітлера вислати євреїв в Африку. "Сволота, свиня антисемітська - по-іншому сказати не можна", - сказав Путін.

Після цього в МЗС Польщі був викликаний посол РФ в Варшаві Сергій Андрєєв. Польща "в різкій формі" висловила "свої заперечення у зв'язку з помилковими історичними твердженнями високопоставлених російських осіб", підкреслив заступник глави МЗС Польщі Марчін Пшидач. Росія намагається применшити "свою частку відповідальності за руйнування миру в Європі", впевнений він.

Залиште свій коментар

Вибір редакції