Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дуда передав на розгляд Конституційного суду зміни до "антибандерівського" закону

У прес-службі президента Польщі пояснюють причини.

Президент Польщі Анджей Дуда передав на розгляд Конституційному суду країни зміни до закону про Інститут національної пам'яті, який впроваджує відповідальність за заперечення "злочинів" українських націоналістів і звинувачення поляків у наслідках Голокосту.

Про це йдеться у заяві Адміністрації президента Польщі.

"14 лютого цього року Президент Польщі Дуда направив до Конституційного суду, в режимі його контролю, запит про перевірку конституційності Закону від 26 січня 2018 року про внесення змін до Закону про Інститут національної пам'яті", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що таке рішення пов'язане з потребою роз'яснення деяких положень закону.

"Положення закону мають бути достатньо точними, щоб кожен громадянин, прочитавши їх, не мав сумнівів у тому, чи його поведінка призводить до відповідальності, чи ні", - пише прес-служба Дуди.

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав так званий "антибандерівський закон", що передбачає кримінальну відповідальність за заперечення Волинської трагедії, пропаганду "бандерівської ідеології", а також публічні звинувачення на адресу Польщі у злочинах, скоєних під час Голокосту. Будь-який громадянин країни, а також іноземець може бути засуджений до сплати штрафу або навіть тюремного ув'язнення на термін до трьох років.

Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко здійснить у п'ятницю, 16 лютого, візит до Польщі для обговорення і пропозиції зміни закону.

Залиште свій коментар

Вибір редакції