Дуда вважає правильним рішення не брати участь у заходах з нагоди визволення Освенцима

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Заходи відбулися у Ізраїлі.

Президент Польщі Анджей Дуда вважає правильним своє рішення не їхати до Єрусалима на міжнародний захід з нагоди 75-річчя визволення Освенцима, пише Укрінформ. 

За його словами, організатори заходу проігнорували участь Польщі у боротьбі з гітлерівською Німеччиною, а також те, що солдати його країни боролися проти нацистів як із західними союзниками, так і з Червоною армією.

Дуда подякував  американському віцепрезиденту Майку Пенсу за те, що під час виступу в Єрусалимі він не оминув Польщу. "Він згадав про те, що діялося на території Польщі, яка була окупована гітлерівською Німеччиною, як нищилася польська культура, як змінювалися назви і звідки взялася назва Аушвіц", - наголосив Дуда.

Польський лідер також зауважив, що із шести мільйонів євреїв, які загинули під час Голокосту, три мільйони мали польське громадянство. Саме тому, на думку Дуди, він мав би виступити в Єрусалимі.

Як повідомлялося, президент Польщі Анджей Дуда відмовився їхати до Єрусалиму, де відбудуться заходи з нагоди 75-річчя визволення в'язнів концентраційного табору Аушвіц-Біркенау 22-23 січня. Причина відмови Дуди їхати до Ізраїлю - це присутність на Всесвітньому форумі пам'яті жертв голокосту російського президента Володимира Путіна. 

Крім того, також президент Литви Гітанас Науседа відмовився від участі в заходах в Єрусалимі, присвячених 75-річчю визволення в'язнів концентраційного табору Аушвіц-Біркенау. Натомість він вирішив взяти участь в церемонії 27 січня з цього ж приводу в Польщі. 

Відео Володимир Зеленський приїхав до Ізраїлю, але на форум пам'яті Голокосту не пішов

Таке рішення президент пояснив бажанням української делегації поступитися місцями жертвам трагедії. Форум зорганізували з нагоди 75-ї річниці звільнення концтабору "Аушвіц-Біркенау". Заходу передував гучний скандал. Володимир Путін звинуватив польських лідерів в антисемітизмі під час Другої світової. Після цього президенти Польщі та Литви відмовилися їхати на форум, щоби не слухати промови Путіна.  

Володимир Зеленський приїхав до Ізраїлю, але на форум пам'яті Голокосту не пішов

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції