Духовні лідери Ірану закликали безжально стратити протестувальників

Іранська влада остаточно заявила, що підтасувань на президентських виборах не було. Відтепер опозиціонерів, що протестували проти обрання Ахмадінежада чекає страта.

Лідер консервативного духівництва призвав стратити протестувальників.

Такі заяви пролунали після того, як іранська Рада вартових, яка є найвищим наглядовим і законодавчим органом країни, не виявила підтасовувань на президентських виборах.

"Після десяти днів перевірки ми не виявили яких-небудь крупних порушень. У нас не було підтасовувань ні на одних президентських виборах", - заявив прес-секретар Ради Аббасалі Кадходаї. За його словами, недавні вибори були найбільш прозорими з часів Ісламської революції 1979 року.

Таким чином, Рада остаточно відхилила прохання опозиційного кандидата Міра Хоссейна Мусаві анулювати результати виборів і провести нові.

У свою чергу, керівник консервативного духовенства країни аятолла Ахмад Хатінамі закликав покарати лідерів демонстрантів без жодного жалю.

"Я хочу, щоб судді покарали ватажків протестувальників жорстко і без всякої пощади, щоб це стало для всіх уроком", - сказав Хатінами, виступаючи в Тегеранському університеті. За його словами, такі люди мають бути прирівняні до тих, хто вступає в протистояння з Богом.

"Згідно з ісламськими законами Ірану, покаранням для таких людей є страта", - сказав Хатінами, який входить в Раду експертів при нинішньому духовному лідерові Ірану Алі Хаменєї.

Зазначимо, що останніми днями ситуація в Ірані стала більш спокійною. Виступи прихильників опозиції в Тегерані припинилися. Незгодні з перемогою на виборах президента Махмуда Ахмадінежада застосовують більш м'які методи протесту - вони використовують плакати, викрикують гасла з дахів, включають фари машин.

Один з лідерів опозиції Ірану навіть змирився з програшем на виборах президента. Колишній глава Корпусу вартових ісламської революції Мохсен Резаї відкликав свої скарги про порушення під час голосування.

Читайте також:

Ахмадінежад закликав Обаму вибачитися за втручання у політику Ірану

Чавес звинуватив ЦРУ в організації акцій протесту в Ірані

Іранське духовенство запанікувало та виводить гроші за кордон

Духовний лідер Ірану попросив іранців заспокоїтися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: