Духовний лідер Ірану наказав перевірити результати президентських виборів

Раніше Хаменєї, який має практично безмежну владу в Ірані, назвав підсумки президентських виборів "волею Всевишнього".

Духовний лідер Ірану аятола Алі Хаменєї розпорядився перевірити справедливість підрахунку голосів на президентських виборах, що відбулися 12 червня 2009 року.

За повідомленнями місцевих ЗМІ, Хаменєї доручив Раді вартових Конституції Ірану ретельно розслідувати заяви про порушення в ході виборів, що надійшли від основного суперника переобраного президента Ірану Махмуда Ахмадинежада, реформіста Мір-Хоссейна Мусаві і двох інших претендентів на посаду президента країни - Мехді Каррубі і консерватора Мохсена Резаї. "Всі скарги повинні розглядатися з юридичної точки зору", - заявив Хаменєї.

При цьому 13 червня Хаменєї, який має практично безмежну владу в Ірані, назвав підсумки виборів "волею Всевишнього" і закликав націю об'єднатися навколо Ахмадинежада.

Нагадаємо, що 12 червня в Ірані пройшли президентські вибори, на яких перемогу з великою перевагою отримав діючий президент Махмуд Ахмадинежад. Він набрав 62,6% голосів, що практично вдвічі більше, ніж у його головного суперника - екс-прем'єра Мір-Хоссейна Муссаві, який не визнав результати виборів і звинуватив владу країни в їх підтасовуванні.

Його прихильники вийшли на вулиці, вимагаючи справедливості, що призвело до наймасштабніших безладів у країні за останнє десятиріччя. Зокрема, багатотисячні демонстрації почалися в столиці країни Тегерані і розташованому на півдні Ірану Ширазі і тривали протягом усіх минулих вихідних. За неофіційними даними, сьогодні в ході безладів в Ширазі загинула одна людина.

Читайте також:

В Ірані зник німецький журналіст

Ахмадінеджад: Іран продовжить розвивати ядерну програму

Після виборів в Ірані розпочалися масові арешти опозиціонерів

Про свою перемогу на виборах в Ірані заявили відразу два кандидати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: