Духовний наставник техаського стрільця назвав убивство 13 людей прийнятним

Радикальний імам назвав убивство на військовій базі в Техасі прийнятним з погляду ісламу.

Радикальний імам Анвар аль-Авлакі назвав убивство 13 осіб на військовій базі в Техасі прийнятним з погляду ісламу, пише The Washington Post.

Авлакі, який живе в Ємені, підтвердив, що листувався з убивцею - майором Нідалом Хасаном - і був його довіреною особою. При цьому імам стверджує, що не підштовхував Хасана до вбивства товаришів по службі.

Аль-Авлакі підтвердив, що Хасан цікавився необхідністю протистояти американській політиці з погляду законів шаріату.

"Я благословив цей акт, тому що він був направлений проти військової цілі. Крім того, убиті солдати були не просто солдатами, їх спеціально готували до відправлення в Афганістан й Ірак", - додав імам.

Про останні коментарі аль-Авлакі репортерові The Washington Post стало відомо від єменського журналіста й експерта з тероризму Абдулели Хідер Шейя, який брав у імама інтерв'ю: від безпосередньої бесіди із представником американської преси аль-Авлакі відмовився. Шейя продемонстрував листа Хасана, які йому передав аль-Авлакі.

Як слідує з отриманих даних, Хасан став фундаменталістом вісім років тому, прослухавши проповідь аль-Авлакі в мечеті Дар аль-Хіджра на півночі штату Віргінія. В останній рік Хасан й аль-Авлакі вели переписку по електронній пошті.

Нагадаємо, Хасан виступав категорично проти іракської й афганської кампаній, а на злочин зважився незадовго до призначеного йому самому відрядження в Афганістан.

У результаті нападу військового психіатра Хасана на військовослужбовців, який стався на базі Форт-Худ 5 листопада, тридцять осіб, не вважаючи самого вбивці, були поранені. Сам майор був поранений поліцейськими, і, за даними його адвоката, втратив здатність самостійно ходити.

Пізніше повідомлялося, що американська влада знали про контакти майора з радикальним священнослужителем, але не вважала Хасана небезпечним.

Читайте також:

Психіатра звинуватили у вбивстві 13 військових у США

Психіатр зі США розстріляв 12 солдатів, тому що не хотів їхати в Ірак

На військову базу в США здійснено напад: 12 вбитих, багато поранених

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: