Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дуров відмовився виконувати вимоги "пакету Ярової" і здавати своїх юзерів спецслужбам

Творець Telegram не збирається видавати ключі для декодування шифрованих повідомлень російським спецслужбам.

Засновник соцмережі "ВКонтакте" та месенджера Telegram Павло Дуров не виконуватиме вимогу "пакету Ярової", який зобов'язує видавати ключі для декодування шифрованих повідомлень спецслужбам.

"Telegram не видає дані або ключі шифрування третім особам, включаючи уряди, — заявив Дуров "Известиям".

"Закони, прийняті в окремих країнах, не вплинуть на цю політику", - наголосив він.

Після того, як Павло Дуров залишив пост генерального директора "Вконтакте", він покинув Росію, після чого розробив сервіс обміну повідомленнями Telegram.

Протокол передачі даних для месенджера розробляв брат Дурова. Він передбачає end-to-end шифрування секретних чатів. Тобто повідомлення зберігаються на сервері і передаються безпосередньо від одного користувача до іншого. Шифроване декодується виключно пристроями користувачів, що робить неможливим їхнє прочитання навіть в разі перехоплення.

Закон, прийнятий 24 червня Держдумою Росії, зобов'язує організаторів поширення інформації у випадку, якщо відбувається шифрування повідомлень, надавати спецслужбам дані, які дозволять розшифровувати такі повідомлення. При цьому за відмову передбачається штраф до 1 млн рублів. Блокування ресурсу цей закон не передбачає. Але оскільки Telegram зареєстрований не в Росії, зобов'язати Дурова виплатити штраф - вкрай складно.

Нагадаємо, вчора, 24 червня, Держдума РФ остаточно ухвалила скандальний "антитерористичний" законопроект, внесений депутатом Іриною Яровою. Прийняті російськими депутатами поправки суттєво посилюють цілий ряд законів. У чому скандальність поправок і як вони змінять життя росіян - читайте докладніше здесь.

Залиште свій коментар

Вибір редакції