Два гідроагрегати Саяно-Шушенської ГЕС підготували до пуску

Запуск на холостому ходу означає, що гідроагрегати будуть пропускати воду без вироблення електроенергії.

Відновлювальні бригади підготували два гідроагрегати Саяно-Шушенської ГЕС - п'ятий і шостий - до пуску на холостому ходу, повідомляє заступник директора станції Сергій Бологова.

Запуск на холостому ходу означає, що гідроагрегати будуть пропускати воду без вироблення електроенергії. У рамках відновлювальних робіт також передбачається підготувати до пуску третій і четвертий гідроагрегати. Раніше повідомлялося, що шостий гідроагрегат, який найменше постраждав від аварії, буде запущений до кінця 2009 року.

За словами Бологова, для запуску двох гідроагрегатів тепер необхідно тільки дозвіл Ростехнагляду. Пуск агрегатів на холостому ходу необхідний для забезпечення роботи водозаборів по Єнісею і зниження навантаження на водоскиди.

В даний час вся вода на Саяно-Шушенській ГЕС проходить через водоскиди. Раніше він ніколи не функціонував в зимовий період, і в ЗМІ висловлювалися побоювання щодо обмерзання водобойного колодязя. Проте, відзначив Болога, обсяг води, що проходить через водоскиди досить невеликий - 1600 кубометрів в секунду - і не може нашкодити станції або призвести до зледеніння. Після пусків агрегатів навантаження на водоскиди знизиться до 500-600 кубометрів на секунду.

У той же час комісія Державної думи РФ закінчила підготовку доповіді про аварію на Саяно-Шушенській ГЕС. Очікується, що зміст доповіді буде оприлюднений протягом тижня. У підготовленому комісією документі буде дано оцінку причин та наслідків події, а також дій влади і керівництва "РусГідро" при ліквідації аварії та надання допомоги потерпілим і сім'ям загиблих. Також доповідь зачіпає питання технічного контролю та надійності систем захисту станції.

Аварія на Саяно-Шушенській ГЕС відбулася вранці 17 серпня 2009 року. У результаті події загинули 75 людей, 13 постраждали. Як очікується, повністю ГЕС буде відновлена до 2014 року, будуть замінені всі десять гідроагрегатів. Загальна вартість ремонтних робіт оцінюється в 40 мільярдів рублів.

Читайте також:

Знайдено тіло останнього загиблого в аварії на Саяно-Шушенській ГЕС

Аварію на Саяно-Шушенській ГЕС порівняли з Чорнобилем

Чеченські бойовики взяли відповідальність за аварію на Саяно-Шушенській ГЕС

Путін вимагає повністю відновити Саяно-Шушенську ГЕС

ВідеоЛіквідація аварії на російській ГЕС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: