Два ізраїльські сержанти використовували палестинського хлопчика як живий міношукач

Палестиньского хлопчика змусили перевірити чи була вибухівка у мішках, що знайшли у житловому будинку.

Два ізраїльські сержанти визнані винними в тому, що використовували дев'ятирічного палестинського хлопчика в якості живого міношукача, перевіряючи захоплений ними будинок на наявність вибухівки.

15 січня 2009 року, коли Армія оборони Ізраїлю проводила у секторі Газа операцію "Литий свинець", військові, перебуваючи під вогнем палестинських бойовиків, захопили багатоквартирний будинок в населеному пункті Тель Аль-Хава, південному передмісті столиці сектору Газа.

Оточивши мешканців будинку, вони знайшли у ванній кімнаті однієї з квартир мішки, які здалися їм підозрілими. Витягнувши з натовпу дев'ятирічного хлопчика, вони наказали йому перевірити, чи не заміновані чи мішки, пише британська газета The Daily Mail.

Один з мішків хлопчик розкрив, там виявилися особисті речі мешканців квартири. Але другий мішок він розкрити не зміг або відмовився. Тоді солдати, залишаючись на безпечній для себе відстані, розстріляли мішок. У ході інциденту хлопчик намочив штани, повідомляє The New York Times.

Судді відзначили, що, на відміну від солдатів, хлопчик був позбавлений будь-яких засобів захисту. Однак після розстрілу другого мішка, який також не містив ніяких небезпечних предметів, солдати відпустили хлопчика неушкодженим.

Обидва військовослужбовці визнані винними в тому, що піддали людини небезпеки, а також в негідній поведінці. Міру покарання для них військовий трибунал визначить лише через кілька тижнів. У гіршому випадку сержантам загрожує тюремне ув'язнення.

У доповіді Ради з прав людини ООН перераховані чотири епізоди використання ізраїльськими солдатами палестинців в якості живих щитів, у всіх цих випадках це були дорослі.

Читайте також:

Ізраїль закликав Палестину продовжити переговори

Ізраїль звинуватив палестинців у зриві переговорів

ЄС сподівається на створення незалежної Палестини через два роки

"Близькосхідний квартет'' закликав Ізраїль та Палестину протягом двох років укласти мир

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: