Два президенти Гондурасу погодилися на переговори

Мануель Селайя, повалений військовими Гондурасу, та Роберто Мічетеллі, обраний парламентом, зустрінуться у Коста-Ріці.

Повалений президент Гондурасу Мануель Селайя і новий глава країни, Роберто Мічелетті, погодилися провести переговори.

Посередником на переговорах стане лауреат Нобелівської премії миру, президент Коста-Ріки Оскар Аріас, кандидатуру якого схвалили і Селайя, і Мічелетті. Планується, що дводенна зустріч Селайі та Мічелетті почнеться 9 липня в будинку Аріаса в Коста-Ріці. При цьому Мічелетті заявив, що "йдеться про зустрічі, але не про переговори". Селайя, в
свою чергу, вважає, що на майбутній зустрічі, яку він також не вважає переговорами, обговорюватиметься план усунення від влади організаторів перевороту.

Раніше у вівторок, 7 липня, представник Верховного суду Гондурасу дав зрозуміти, що парламент країни може оголосити амністію Мануелю Селайї та його прибічникам.

Зараз проти Селайї висунутий ряд звинувачень, у тому числі в корупції і порушенні основного закону країни, і виданий ордер на його арешт. Якщо Селайя спробує повернутися до Гондурасу, він буде негайно узятий під варту.

5 липня Селайя вже зробив спробу прилетіти до Гондурасу, проте нова влада блокувала злітно-посадочну смугу столичного аеропорту, і літак, на борту якого знаходився повалений президент, не зміг зробити посадку.

Мануель Селайя був усунений від влади 28 червня і вивезений до Коста-Ріки. Верховний суд Гондурасу підтримав організаторів військового перевороту, заявивши, що вони захищали конституційних буд - Селайя був усунений від влади напередодні проведення референдуму щодо поправок до конституції, що дозволяють йому балотуватися на другий президентський термін. Парламент країни відправив Селайю у відставку і призначив Роберто Мічелетті виконуючим обов'язки президента.

У Гондурасі після військового перевороту сталися масові зіткнення прибічників Селайї з поліцією, лояльною новій владі. У столиці країни була введена комендантська година, а парламент схвалив тимчасове обмеження конституційних свобод.

Читайте також:

Скинутий президент Гондурасу створює уряд у вигнанні

Під час сутичок з військовими в Гондурасі загинули люди

Президенту Гондурасу заборонили повертатися додому

Гондурас виключили з Організації американських держав

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: