Два роки тому США витягли з Росії свого топшпигуна, який працював в уряді РФ. Його ледь не викрив Трамп – CNN

Дата публікації
Перегляди
18к
Два роки тому США витягли з Росії свого топшпигуна, який працював в уряді РФ. Його ледь не викрив Трамп – CNN

Associated Press

Таке рішення було зумовлене побоюваннями через дії Трампа.

Центральне розвідувальне управління США 2017 року витягло з Росії свого топшпигуна, який працював в російському уряді, через побоювання діями свого президента Дональда Трампа.

Про це йдеться в ексклюзивному матеріалі CNN, яке посилається на низку джерел в американській розвідці.

Зазначається, що рішення про кінець його місії було зумовлене діями Трампа, зокрема тим, що він ділився з росіянами секретними даними розвідки, що могло призвести до викриття американського шпигуна. Воно було ухвалено невдовзі після зустрічі Трампа у травні 2017 року з головою МЗС Росії Сергієм Лавровим та послом у США Сергієм Кисляком, під час якої він поділився даними розвідки про терористів "ІДІЛ" у Сирії, які США передали ізраїльські спецслужби.

Так звана "ексфільтрація" шпигуна здійснюється американськими спецслужбами, коли вони підозрюють, що його життю існує безпосередня загроза.

ЗМІ повідомляє, що побоювання можливого розкриття шпигуна через непередбачувані дії Трампа щораз посилювались. Розвідка ще наприкінці президентства Обами повідомляла про необхідність "ексфільтрації" шпигуна в уряді Росії через досить довгий час його співпраці із США. Таємне витягнення позбавило Штати одного з ключових джерел інформації про внутрішні перемовини у Кремлі та плани російського президента Путіна під час того, як відносини між США та Росією почали відновлюватись.

За даними CNN про надсекретну операцію знав сам Трамп та ще кілька високопоставлених офіцерів розвідки. Водночас, жодних деталей щодо неї досі немає.

Нагадаємо, у жовтні 2018 року видання The New York Times повідомило, що помічники президента США Дональда Трампа неодноразово попереджали його, що дзвінки президента по особистому телефону постійно прослуховуються китайськими і російськими шпигунами, проте він не відмовився від своїх двох офіційних iPhone і одного особистого.

За словами неназваних колишніх і чинних посадовців, американські спецслужби з’ясували, що Китай намагається використовувати інформацію, отриману від прослуховування дзвінків Трампа для стримування торгової війни з США. У публікації йдеться про те, що китайці склали список людей, з якими регулярно говорить Трамп, щоб пізніше спробувати через них впливати на американського президента.

Мистецтво стеження і перевтілення: у Вашингтоні відкрили оновлений музей шпигунства

Мистецтво стеження і перевтілення: у Вашингтоні відкрили оновлений музей шпигунства
Наступна публікація