Дванадцятого російського шпигуна назвали незначним

Якщо фігурантів шпигунського скандалу в США вважають "дрібною рибкою", то затриманому останнім росіянину "не знайшлося б місця в акваріумі".

Росіянин, який став дванадцятим затриманим за звинуваченням у шпигунстві на користь РФ у США, був незначною фігурою в агентурній мережі.

За словами джерела, близького до слідства, якщо десять депортованих "шпигунів" були "дрібною рибкою", то новому затриманому "і зовсім не знайшлося б місця в акваріумі".

Затриманому 23 роки, йому не було пред'явлено офіційних звинувачень, і в даний час вирішується питання про його депортацію.

Таким чином, загальна кількість затриманих "російських шпигунів" досягла 12 осіб. Крім десяти, заарештованих в США 27 червня, ще один був затриманий на Кіпрі, але незабаром він вийшов під заставу і зник.

Нагадаємо, десять так званих "російських шпигунів" були арештовані в США в кінці червня 2010 року. Анні Чапман, Михайлу Семенко, Майклу Зоттолі (Михайло Куцик), Патрісії Міллз (Наталія Переверзєва), Вікі Пелаес, Хуану Ласаро (Михайло Васенко), Річарду та Сінтії Мерфі (Володимир та Лідія Гурієва), Дональду Хітфілду (Андрій Безруков ) і Трейсі Фоулі (Олена Вавілова) - були пред'явлені звинувачення в шпигунстві та відмиванні грошей.

 

ФБР вистежували їх понад десять років. За версією американської влади, всі вони виконували різні завдання для російської розвідки, зокрема, збирали інформацію про розробки в галузі озброєння, а також встановлювали контакти з впливовими особами.

8 липня всі 10 затриманих у США фігурантів справи визнали себе винними в нелегальному співробітництві з іноземним урядом, після чого суд зняв з них звинувачення в легалізації незаконних доходів і розпорядився депортувати їх з США.

Наступного дня в аеропорту Відня "російських шпигунів" обміняли на Ігоря Сутягіна, Сергія Скрипаля, Олександра Запорізького і Геннадія Василенко - засуджених в РФ за шпигунство і помилуваних напередодні президентом Дмитром Мєдвєдєвим.

Читайте також:

Шпигунці Анні Чапман пророкують місце в Держдумі

У США заарештували ще одного російського шпигуна

Російських шпигунів помістили в карантин і проводять "розбір польотів"

Великобританія має намір позбавити "російську шпигунку" свого підданства

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: