Дві Кореї помирились

У четвер президент Південної Кореї Ро Му Хен і глава КНДР Кім Чен Ір підписали сумісну декларацію про мир і розвиток економічнох співпраці.

У четвер (за місцевим часом) президент Південної Кореї Ро Му Хен і глава КНДР Кім Чен Ір підписали сумісну декларацію про мир і розвиток економічнох співпраці.

Документ передбачає створення "мирної зони" в Жовтому морі, на захід від Корейського півострова, і направлений на запобігання озброєним зіткненням між двома державами в районі так званої Північної розмежувальної лінії, встановленої ООН по закінченню війни 1950-53 років і не визнаної Пхеньяном.

Крім того, президенти домовилися про початок регулярних залізничних і вантажних перевезень між країнами.

Лідери двох держав також підтвердили намір припинити ядерну програму КНДР. Нагадаємо, в середу Північна Корея зобов'язалася повністю розсекретити і вивести з ладу свої ядерні об'єкти до 31 грудня 2007 року.

Триденний саміт, що став першою за сім років офіційною зустріччю глави КНДР і президента Південної Кореї, завершиться прийомом в резиденції Кім Чен Іра, після чого південнокорейська делегація відправиться з Пхеньяну до Сеула.

Формально країни знаходяться у стані війни. Для відновлення відносин мирний договір повинні підписати не тільки Сеул і Пхеньян, але і представники США та Китаю.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: