Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дві німецькі партії, що домовляються про коаліцію, виступили за збереження жорсткого курсу щодо Росії

У Німеччині не планують поетапного скасування санкцій проти РФ.

Кремлю не варто сподіватися на поетапне послаблення санкцій ЄС проти Росії до цілковитого виконання мінських домовленостей. Оприлюднений у вівторок, 6 лютого, проект коаліційної угоди між Християнсько-демократичном союзом (ХДС), Християнсько-соціальним союзом (ХСС) та Соціал-демократичною партією Німеччини (СДПН) не містить пункту про таке покрокове скасування обмежувальних заходів. Текст проекту коаліційного договору має в своєму розпорядженні інформагенція dpa.

ВідеоМіністр закордонних справ Німеччини запропонував поступово знімати санкції з Росії

Знімання санкцій, за його словами, можливе, за умови тривалого перемир'я на Донбасі. Мовляв, це заохотить Росію виконувати Мінські домовленості. Одномоментне скасування обмежень проти Росії Зігмар Габріель назвав "відірваною від реальності" ідеєю.

Міністр закордонних справ Німеччини запропонував поступово знімати санкції з Росії

У самому документі зазначається натомість наступне: "Під час втілення мінських домовленостей ми готові до скасування санкцій та будемо вести щодо цього діалог з нашим європейськими партнерами". Така позиція відповідає дотеперішньому курсу офіційного Берліна щодо політики обмежувальних заходів з боку ЄС проти РФ та можливості їхнього послаблення, зазначає dpa.

Раніше соціал-демократи виступали за покрокове скасування санкційної політики стосовно Росії в разі настання перемир'я на Донбасі, за дотриманням якого спостерігали б миротворці ООН. Зокрема прихильником політики такого послаблення санкцій щодо РФ є нинішній міністр закордонних справ ФРН Зіґмар Ґабріель, котрий також представляє СДПН.

Тим часом канцлерка Німеччини Анґела Меркель попередила, що майбутня угода про формування нового уряду буде містити "болючі компроміси". Меркель також наголосила на своїй готовності до такого сценарію, аби домогтися того, щоб у коаліційному договорі "переваги переважали над недоліками".

Залиште свій коментар

Вибір редакції