Дві тисячі туристів евакуюють з Мачу-Пікчу на гелікоптерах

На півдні Перу сильні зливи викликали повені та обвали: більшість доріг заблоковані, в регіоні Куско запроваджено надзвичайний стан.

Більше двох тисяч туристів з Європи, Північної та Латинської Америки в результаті повеней та обвалів виявилися заблокованими на території історичного заповідника Мачу-Пікчу в Перу.

Із зони лиха людей евакуюють на шести військових гелікоптерах. За словами представника компанії PeruRail - оператора залізниці, що пов'язує заповідник із зовнішнім світом - туристи перебувають на кінцевій станції залізниці у містечку Агуаськальєнтес та в готелях.

Проливні зливи розпочалися в регіоні у суботу, 23 січня. Декілька річок вийшли з берегів, дощі також викликали численні обвали на автомобільних і залізничних магістралях на півдні Перу, які паралізували транспортне сполучення. У регіоні Куско було введено надзвичайний стан.

Місто Мачу-Пікчу розташоване на вершині гірського хребта на висоті 2057 метрів над рівнем моря, над долиною річки Урубамби. Мачу-Пікчу часто називають "місто в небесах" або "місто серед хмар", іноді називають "загубленим містом інків".

Це місто було зведене правителем інків Пачакутеком приблизно в 1440 році як священний гірський притулок. У 1532 році, коли іспанці вторглися на територію імперії інків, всі мешканці Мачу-Пікчу загадковим чином зникли.

Побудована в 1928 році залізниця є єдиним способом відносно швидко дістатися до знаменитого музейного комплексу. Від кінцевої станції Агуаськальєнтес до Мачу-Пікчу всього вісім кілометрів, цю відстань туристи долають на автобусі.

Після оголошення Мачу-Пікчу "новим чудом світу" в липні 2007 року увага туристів до міста-музею істотно зросла. Щодня його відвідують близько 2 тисяч людей.

Читайте також:

8 див світу, знищених туристами

На південь Європи обрушилися сильні снігопади: є жертви

З лікарень Гаїті торговці "живим товаром" крадуть дітей

Рейтинг найбільш популярних туристичних напрямків-2010

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: