Дві умови Саркозі

Франція висунула дві умови свого повернення у військову структуру НАТО. І вони можуть не сподобатися США...

Франція може знову вступити до військової структуру НАТО, в якій не бере участь уже більше 40 років, за виконанні двох умов - визнанні незалежної оборонної політики Європи та надання Франції більш значної ролі в НАТО, заявив президент цієї країни Ніколя Саркозі в інтерв'ю, опублікованому New York Times.

"Я би поставив умовою вступу командну структуру НАТО прогрес у питанні оборонної політики Європи, і я прошу наших американських друзів зрозуміти це," - сказав президент Франції.

Другою умовою є надання Франції "більшого простору" у "керівних структурах" НАТО.

"Франція може знову зайняти своє місце, якщо воно звільниться. Складно одержати місце, яке для тебе не заброньовано," - відзначив Саркозі.

Попередник Саркозі Жак Ширак намагався повернути Францію у військову структуру НАТО в 1997 році, проте тоді адміністрацію Біла Клінтона не влаштувала висунута Парижем умова - поступитися Франції командування південним крилом альянсу.

Франція - одна з 12 країн-засновників організації Північноатлантичного договору (НАТО), створеної в 1949 році.

У 1966 році Шарль де Голль відмовився передавати французьких військових під контроль блоку та розміщувати на території Франції військові бази НАТО, аргументуючи це небажанням знаходитися під контролем американських військовослужбовців.

Франція вийшла з Комітету військового планування та Групи ядерного планування, продовжуючи брати участь у роботі політичних структур альянсу, наприклад, у Раді НАТО.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: