Двох лідерів "червоних кхмерів" у Камбоджі звинуватили у геноциді

Ще двоє лідерів "червоних кхмерів" постали перед судом за геноцид в 1970-х роках.

Міжнародний трибунал ООН з військових злочинів у Камбоджі звинуватив у геноциді ще двох лідерів "червоних кхмерів" - головного ідеолога режиму Нуона Чеа і колишнього міністра закордонних справ Іенга Сарі. 

Нуон Чеа і Іенг Сарі постали перед судом на цьому тижні. Їм інкримінують геноцид проти камбоджійських мусульман і в'єтнамців, які жили на території Камбоджі в 1970-х роках (тоді країна називалася Кампучія).

Нагадаємо, що раніше перед судом постав 67-річний Канг Кек Іеу, більш відомий як "товариш Дуч" - він очолював в'язницю Туол Сленг, або S-21, в Пномпені. Його вважають винним у загибелі, щонайменше, 15 тисяч ув'язнених, у тому числі жінок і дітей. Їх катували, вибиваючи зізнання у скоєнні якихось злочинів, а потім вбивали. Вижили лише менше двох десятків людей.

Суд над Іеу почався в лютому. Йому будуть пред'явлені звинувачення у злочинах проти людяності, порушенні Женевської конвенції, навмисних вбивствах і тортурах. Обвинувачення вимагає для нього 40 років в'язниці.

"Товариш Дуч" став першим представником злочинного режиму, які постали перед трибуналом ООН. Судити чотирьох більш високопоставлених лідерів, які будуть проходити в одній справі, почнуть, як очікується, в 2011 році. Суд також вивчає питання відкриття справ відносно ще п'яти колишніх чиновників кривавого режиму.

"Червоні кхмери" на чолі з Пол Поті захопили владу в 1975 році після багаторічної партизанської війни. За три з половиною роки їхнім режимом було знищено 25% міського і 15% сільського населення країни, або майже два мільйони людей.

Уряд "червоних кхмерів" став одним з найкривавіших в XX столітті. Диктатура Пол Пота була скинута в січні 1979 року. Він переховувався у джунглях Камбоджі з залишками загонів "червоних кхмерів" і помер від раку 15 квітня 1998.

Читайте також:

В Камбоджі судять головного ката "червоних кхмерів"

"Червоні кхмери" через 30 років повстали перед судом за злочини проти людства

У Камбоджі закінчився суд над тюремником при "червоних кхмерах"

 

ВідеоДвох "червоних кхмерів" звинуватили у геноциді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: