Двох офіцерів НАТО звільнили з армії за використання нацистської символіки

Двох чеських військових з контингенту НАТО в Афганістані звільнили з армії за використання нацистської символіки.

Двоє офіцерів чеського елітного підрозділу, викриті у використанні нацистської символіки, були звільнені зі збройних сил.

Як заявив міністр оборони Чехії Мартін Бартак, військовослужбовці Ян Чермак і Гінек Матоноха були відраховані з армії, а їх командир Петро Прохаска відсторонений від своїх обов'язків на час проведення розслідування.

Раніше Прохаска заявляв, що каски, на які були нанесені нацистські символи, а також всі фотографії з їх зображенням повинні бути спалені.

6 листопада, коли скандал ще не розгорівся, чеський міністр оборони особисто нагородив Чермака і Матоноху, котрі повернулися з Афганістану. Інформація про використання офіцерами символів гітлерівської армії надійшла в пресу пізніше з рук чеської поліції, що працює в Афганістані.

Бартак потім заявив, що піде на найжорсткіші заходи для боротьби з проявами екстремізму в збройних силах, тим більше, що провинилися офіцери представляли Чехію в міжнародному контингенті НАТО.

Символи на екіпіровці чеських спецназівців були пов'язані з різними підрозділам гітлерівських військ. Чермак розмістив на шоломі емблему танкової дивізії СС "Гогенштауфен", а Матоноха вибрав собі знак каральної бригади "Дірлевангер", яка прославилася особливо жорстокими рейдами проти мирного населення.

Читайте також:

У Німеччині судять колишнього есесівця

Гноми-нацисти окупували німецьке місто

Офіцерів НАТО викрили у використанні нацистської символіки

Румунський мер разом із сином влаштував дефіле в нацистській формі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: