Двох російських дипломатів вислали з Брюсселя. РФ назвала це провокацією

Дипломатів звинуватили в роботі на російську розвідку. Один з них є сином постпреда РФ при ЄС.

Двох російських дипломатів з російського постпредства при НАТО вислали з Брюсселя.

Міністерство закордонних справ РФ назвало це грубою провокацією. Про це повідомили у департаменті інформації і друку російського зовнішньополітичного відомства. У міністерстві оголосили привід, під яким дипломатів висилають з Брюсселя, "абсолютно надуманим", і пообіцяли зробити з цього висновки.

Раніше представники НАТО заявили, що дипломати працювали на російську розвідку.

ЗМІ повідомляли, що один з двох висланих дипломатів, які працювали у складі російської місії в НАТО, є сином постпреда Росії при ЄС Володимира Чижова. Джерело в МЗС повідомило, що на роботі Чижова вирішення НАТО ніяк не позначилося і не позначиться. У заяві МЗС зазначається, що ця "обурлива акція в корені суперечить заявам керівництва НАТО про готовність нормалізувати відносини з Росією".

Раніше видання The Financial Times повідомляло, що на рішення про висилку вплинув скандал довкола викриття шпигуна РФ в Естонії Херманна Сімма.

При цьому джерело видання відзначав, що два російські дипломати не були безпосередньо пов'язані з Сіммом, проте збиток від його діяльності змусив НАТО прийняти заходи відносно співробітників російської місії. Зокрема, Сімм мав доступ до всієї інформації по Північноатлантичному альянсу, що надходила до Естонії. У лютому шпигуна визнали винним в державній зраді і незаконній передачі службових документів і засудили до 12 з половиною років позбавлення волі.

Представники НАТО вже підтвердили інформацію про висилку двох російських дипломатів. Постпред РФ при Північноатлантичному альянсі Дмитро Рогозін поки відмовився коментувати подію, проте пообіцяв скликати прес-конференцію 30 квітня.

Нагадаємо, що в березні Північноатлантичний альянс оголосив про відновлення стосунків з РФ, перерваних після війни в Південній Осетії. 29 квітня відбулося перше після серпня 2008 року засідання Ради Росія - НАТО.

При цьому в останні дні відносини між РФ і Альянсом загострилися через навчання НАТО, які пройдуть в травні в Грузії. На думку Москви, проведення військових навчань сприяє збереженню нестабільності в регіоні.

Читайте також:

Молдова підтримала Росію та відмовилася від навчань НАТО в Грузії

Польща та Росія таємно відкликали своїх військових дипломатів

Росія все таки пішла на контакт з НАТО

Латвія виставила Росії рахунок у 666 млн дол за радянську окупацію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: