Двох сподвижників камбоджійського диктатора Пола Пота визнали винними у геноциді свого народу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Їх засудили до ще одного довічного ув’язнення.

Спеціальний трибунал у суді Камбоджі щодо злочинів режиму "червоних кхмер" у 1975-1979 роках визнав винними у геноциді свого народу та засудив двох сподвижників диктатора Пола Пота – формального голову країни Кхіеу Самфана та головного ідеолога Нуон Чеа до ще одного довічного ув’язнення.

Про це повідомляє агентство AFP.

Самфан та Чеа є найвищими ще живими посадовцями держави Кампучія, як називалась Камбоджа під час режиму "червоних кхмер". У 2014 році їх вже визнали винними у злочинах проти людства та засудили до довічного ув’язнення. Однак нинішнє рішення суду вперше визначило вбивства "червоних кхмер" як геноцид проти етнічних в’єтнамців та мусульманської меншини Чам.

"Суд вважає, що Нуон Чеа здійснював остаточну владу ухвалення рішень з Полом Потом і ... тому вважає, що Нуон Чеа несе відповідальність за всі злочини", - заявив суддя Ніл Нонн. Самфана визнали винним у геноциді лише етнічних в’єтнамців, але не меншини Чам.

Режим "червоних кхмер" на чолі з Полом Потом фактично знищив щонайменше два мільйони камбоджійців, які гинули від голоду, перепрацювання, а також масових страт. Таким чином диктатор Пот намагався встановити в країні буддистську більшість та аграрну утопію Маркса, знищивши релігійну та класову різноманітність. Процес проти лідерів того режиму у світі називають "камбоджійським Нюрнбергом" - через схожість із судовим процесом над лідерами нацистської Німеччини після Другої світової.

Залиште свій коментар

Вибір редакції